خانه >> دانش وفناوری >> اینترنت >> تحریم های گوگل علیه ایران برداشته شد

تحریم های گوگل علیه ایران برداشته شد

تحریم های گوگل علیه ایران برداشته شد , اینترنت

تحریم های گوگل علیه ایران به چه معناست ؟!

 

از ساعاتی پیش ، دسترسی کاربران به برخی سرویس های گوگل که در لیست تحریم ها قرار داشت باز شد.
از سال ۲۰۱۲ که تحریم ها علیه ایران آغاز شد ، بسیاری از سایت های اینترنتی و از جمله گوگل که پنجمین سایت پربازدید در ایران است هم در لیست تحریم ها قرار گرفت یعنی کاربران نمی توانستند با آی پی های ایران از این سرویس استفاده کنند.

اما گویا ساعاتی قبل ، دسترسی  کاربران به برخی سرویس های گوگل باز شد ، این سرویس دهنده های گوگل شامل google Analytics ، google developer
android developer ، google earth می باشد.

 

google Analytics

گوگل آنالیتکس که از حدود ۴ سال پیش از دسترس کاربران ایرانی خارج شد و برای دسترسی به این سرویس باید با آی‌پی غیر از آی‌پی‌های ایرانی متصل می‌شدیم گویا هم اینک در دسترس مردم ایران قرار گرفت .

تحریم های گوگل علیه ایران برداشته شد , اینترنت

گوگل آنالیتکس سرویس گزارش و آماردهی وب‌سایت‌ها است. مدیران وب‌سایت‌ها از طریق این سرویس گوگل می‌توانند اطلاعات جامع و ارزشمندی از میزان بازدید و رفتارهای مخاطب خود بدست آورند و همچنین کمپین‌های تبلیغاتی خود را زیر نظر بگیرند.

google developer

تحریم های گوگل علیه ایران برداشته شد , اینترنت

Google software developer سایت مخصوص کسانی است که در غالب برنامه نویسی نرم افزار برای گوگل طراحی  می کنند ، که کاربران ایرانی اجازه دسترسی به آن نداشتند.

android developer

تحریم های گوگل علیه ایران برداشته شد , اینترنت

سایت  developer.android.com  ، یک سایت برنامه نویسی  است که از طرف گوگل بسته شده بود و دسترسی به آن بدون فیلتر شکن ممکن نبود.

 
google earth
تحریم های گوگل علیه ایران برداشته شد , اینترنت
برنامه‌ای است برای دریافت و مشاهدهٔ اطلاعات جغرافیاییِ جهان که به آن  نقشهٔ ۳بعدیِ می گویند. با گوگل ارث می توانید در فضای مجازی به همه جای زمین پرواز  کنید و تصاویر ماهواره‌ای، نقشه‌ها، پستی‌و‌بلندی‌ها، و ساختمان‌های سه‌بعدی، کهکشان‌های خارج از جوّ زمین و ژرفای اقیانوس‌ها را مشاهده  کنید.

گفتنی است ؛ هنوز گوگل در باره‌ی رفع این محدودیت برای کاربران ایرانی اطلاعیه‌ای صادر نکرده است و از این بابت ممکن است که این رفع محدویت موقتی یا اتفاقی باشد. با این حال امیدواریم که رفع محدودیت دائمی و عمدی باشد.

به این مطلب امتیاز دهید
[تعداد: 0 میانگین: 0]
کانال تلگرام آریاهوم

مطلب پیشنهادی

مشتری های توئیتر چه کسانی هستند؟

مشتری های توئیتر چه کسانی هستند؟

مشتری های توئیتر چه کسانی هستند؟   هرچند پرنده‌ی آبی توئیتر هم‌چنان در حال جلب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

*