خانه >> سلامت >> رژیم وتغذیه >> خواص فوق العاده دارچین برای افزایش بینایی

خواص فوق العاده دارچین برای افزایش بینایی

دارچین

خواص فوق العاده دارچین برای افزایش بینایی , رژیم وتغذیه

دارچین و این همه خواص!

دارچین، بینایی را افزایش داده و نشاط‌آور است؛ نفخ را کاهش می‌دهد و رطوبت‌های مغزی که به‌صورت نزله (ترشحات پشت‌حلقی) دیده می‌شود و شکل مزمن‌شده آن، یعنی سینوزیت را از بین می‌برد.
به گزارش آریاهوم, ناصر رضایی‌پور درباره خواص دارچین اظهار داشت: دارچین دارای طبیعت گرم و خشک در درجه دوم (در حد متوسط) است و در منابع طب ایرانی، خواص پرشماری از دارچین یاد شده است.

دارچین، نشاط‌آور و درمان‌کننده برخی عفونت‌ها است

این متخصص طب سنتی می‌گوید دارچین، نشاط‌آور، درمان‌کننده برخی عفونت‌ها و تریاق (پادزهر) سموم معدنی، حیوانی و نباتی است و موجب تقویت قلب، مغز، کبد و معده می‌شود.

وی ادامه داد: دارچین، نیروی بینایی را می‌افزاید و در قدیم برای عبور داروهای چشمی از طبقات چشم، از آن استفاده می‌شده است.

رضایی‌پور بیان داشت: این دوای مفید، نفخ را کاهش می‌دهد و رطوبت‌های مغزی که به‌صورت نزله (ترشحات پشت‌حلقی) دیده می‌شود و شکل مزمن‌شده آن، یعنی سینوزیت را که از مشکلات بزرگ بهداشت و سلامت بشر امروز است, درمان می‌کند.

دارچین، موجب افزایش جریان ادرار و خون قاعدگی می‌شود

این متخصص طب سنتی عنوان کرد: دارچین موجب افزایش جریان ادرار و خون قاعدگی می‌شود و مصرف آن زیر نظر متخصص، می‌تواند به بهبود میل جنسی کمک کند. ترکیبات دارچین، به‌شرط نگهداری مناسب، تا پانزده سال باقی می‌ماند.

وی اضافه کرد: از دارچین در فرآورده‌های دارویی مؤثر در بیماری‌های روحی ــ روانی چون تپش قلب، ترس، وسواس، جنون و همچنین برخی بیماری‌های ریوی و تنفسی چون سرفه‌های مرطوب و خلط‌دار، تنگی نفس و گرفتگی صدا نیز استفاده می‌شود.

دارچین، آثار خوبی در تقویت کبد است

رضایی‌پور خاطرنشان کرد: همچنین دارچین آثار خوبی در تقویت کبد و رفع بیماری‌های آن، بهبود زخم‌های عفونی، کاهش رعشه، درمان سکسکه، سنگینی سر, برخی سردردها و دردهای رحمی دارد.

وی یادآور شد: در آشپزی ایرانی، در پخت مرغ و گوشت‌ها از دارچین، پیاز و زردچوبه استفاده می‌شود و در شله‌زرد، هلیم، قیمه، شیربرنج و… نیز به‌عنوان مُصلح، کاربردی هوشمندانه و حکیمانه دارد.

به این مطلب امتیاز دهید
[تعداد: 0 میانگین: 0]
کانال تلگرام آریاهوم

مطلب پیشنهادی

نوشیدنی چشمانتان را مانند عقاب تیزبین می کند

این نوشیدنی چشمانتان را مانند عقاب تیزبین می کند

نوشیدنی چشمانتان را مانند عقاب تیزبین می کند یک جراح روسی با استفاده از آلوئه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 10 =

*