خانه >> دانش وفناوری >> عمومی >> ساخت سریع ترین آسانسور جهان در چین

ساخت سریع ترین آسانسور جهان در چین

ساخت سریع ترین آسانسور جهان در چین , عمومی این آسانسوری که می بینید سریع ترین آسانسور جهان می باشد. شرکت میتسوبیشی سریع ترین آسانسور جهان را با سرعت ۲۰.۵ متر بر ثانیه در برج شانگهای راه‌اندازی کرد.برج شانگهای دومین ساختمان بلند جهان محسوب می‌شود که در شهر شانگهای چین واقع شده است.

سریع ترین آسانسور

و هم‌اکنون سریع‌ترین آسانسور جهان را هم در خود جا داده است.ژوئیه امسال برای این آسمان‌خراش ۶۳۲ متری یک پروژه منحصر به‌فرد تعریف شد تا شرکت میتسوبیشی آسانسور خود را با بالاترین سرعت برای آن راه‌اندازی کند و از امروز آسانسور مذکور به صورت  فعال مورد استفاده قرار گرفت.این آسانسور می‌تواند با سرعت باورنکردی ۲۰.۵ متر بر ثانیه حرکت کند که این میزان از سرعت حرکت سریع‌ترین دونده جهان یعنی «یوسین بولت» هم بیشتر است. البته یوزپلنگ وحشی با میانگین سرعت ۲۹ متر بر ثانیه از این آسانسور سریع‌تر حرکت می‌کند.

ساخت سریع ترین آسانسور جهان در چین , عمومی

برای رونمایی و آغاز به کار این آسانسور کارشناسان و خبرنگاران از نقاط مختلف جهان در شهر شانگهای جمع شدند و طی مراسمی اعلام شد که هیچ  آسانسور دیگری روی کره زمین نمی‌تواند با این سرعت به بالا و پایین حرکت کند.

پس از این آسمان‌خراش، مرکز اقتصادی گوانگجو با سرعت ۲۰ متر بر ثانیه، برج ۱۰۱ تایپه با سرعت ۱۶.۸ متر بر ثانیه، مرکز تجارت جهانی One نیویورک با سرعت ۱۰.۲ متر بر ثانیه، برج خلیفه دبی با سرعت ۱۰ متر بر ثانیه، برج جهانی Lotte سئول با سرعت ۱۰ متر بر ثانیه،برج ویلیس شیکاگو با سرعت ۸.۱ متر بر ثانیه و ساختمان ایالتی ایمپایر نیویورک با سرعت ۷.۱ متر بر ثانیه سریع‌ترین آسانسورهای جهان را در اختیار دارند.

ساخت سریع ترین آسانسور جهان در چین , عمومی

به این مطلب امتیاز دهید
[تعداد: 0 میانگین: 0]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

*