>

برای دانلود آهنگ در موبایل بهتر است از »»دانلود منجر موبایل «« استفاده کنید

سلامی: مردم مسیر ایستادگی را انتخاب کرده‌اند

19 دسامبر 2019
بدون نظر

خبرگزاری مهر: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ملت ایران مسیر استقلال و ایستادگی را انتخاب کرده اند، گفت: ساده‌ترین مسیر مقاومت است.

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بازدید از پردیس نوآوری شهید تهرانی مقدم نیروی هوافضای سپاه طی سخنانی اظهار داشت: بخش از آرزوهای ما این بود که علاقه مند بودیم چنین مجموعه‌هایی وجود داشته باشد تا برای شکوفایی استعدادهای جوانان پیشگام باشد.

وی افزود: امروز قدرت و وسعت کشورها با شاخص‌های ظاهری و مادی که در تعاریف سنتی ارزشیابی می‌شود اندازه گیری نمی‌شود. شاید امروز وسعت جغرافیایی و گستردگی جمعیت معیار مناسبی برای نشان دادن قدرت یک کشور نباشد.

سرلشکر سلامی مساحت‌های ذهنی و قلمرو وسعت ذهن‌ها را تعیین کننده قلمرو تأثیر و بزرگی یک کشور دانست و گفت: اگر بخواهیم قدرت ملی را تعریف کنیم برترین عنصر قدرت ملی ذهن‌ها و قدرت حل مسائل است.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: نبرد امروز بر سر توانایی حل مشکل و ناکارآمد سازی یک مدل است. اگر مدل‌ها کار آمد بشوند قدرت تکثیر و امتداد دهی پیدا می‌کنند. وقتی نظام ما به یک مدل موفق تبدیل می‌شود میدان تأثیر پیدا می‌کند که این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه که ما نباید در مسیر مشکلات بمانیم و باید قادر به حل مشکلات خودمان باشیم تاکید کرد: تحریم برای ناتوان کردن ما در حل مشکلاتمان است و اگر نتوانیم مشکلات را حل کنیم باید به سمت دشمن متمایل شویم.

فرمانده کل سپاه خاطر نشان کرد: در دنیای امروز یا باید قدرتمند و خود اتکا بود و یا باید وابسته و ذلیل بود و راه سومی وجود ندارد. برای بدست آوردن استقلال کامل هیچ چیز جز قوی شدن راهگشا نیست و قدرت امروز در علم و فناوری نهفته است.

سردار سلامی با بیان اینکه ملت ایران مسیر استقلال و ایستادگی را انتخاب کرده اند افزود: برخی فکر می‌کنند اگر ما با دشمن تعامل کنیم و در مقابل او کرنش کنیم راحت تر به نتیجه می رسیم در حالی که این سخت‌ترین راهی است که یک ملت می‌تواند انتخاب کند. اما ساده‌ترین مسیر مقاومت است زیرا مسیر مقاومت مسیر نزول قدرت‌های الهی است. ضمن اینکه در مسیر تعامل با دشمن ما بخشی از قدرتمان را از دست می‌دهیم و به دیگران متکی می‌شویم. اگر یک جامعه گرفتار در اراده دیگران باشد ذلیل و وابسته است و تحرکات فیزیکی آن در اختیار دیگران است و ما نمی‌خواهیم چنین جامعه‌ای داشته باشیم.

وی با اشاره به موفقیت‌های انقلاب اسلامی در مقابله ۴۰ ساله با استکبار جهانی، گفت: هرجا ما از لحاظ روحی و روانی از دشمن جدا شدیم و تصمیم گرفتیم مستقل عمل کنیم موفق شدیم. کسانیکه اعتماد به نفس توکل بر خداوند را روبروی خودشان می‌گذارند می‌توانند مسائل را حل کنند و اگر ما در علم فناوری به پیشرفت برسیم مسائلمان خیلی راحت حل می‌شود.

فرمانده کل سپاه هویت هر کشور را بازدارنده‌ترین قدرت آن کشور دانست و افزود: اقتدار علمی، اقتدار دفاعی می‌آورد و یک کشور پیشرفته به دلیل پیشرفته بودن امن و محترم است. ما اگر تنها به سعادت فردی خودمان فکر کنیم با ثروت این ملت علم آموزی می‌کنیم و بعد می‌رویم با دشمن کار می‌کنیم که او بر ما مسلط شود. اگر به کشورمان می‌اندیشیم یک مسلمان واقعی هستیم و اگر به اسلام می‌اندیشیم یک وطن دوست هستیم لذا امروز اسلام و ایران یک هویت واحد هستند.

وی ادامه داد: ایران در حال ساخته شدن است و در مقابل دشمنان، هم مسیر زوال را طی می‌کنند دلیل آن هم این است که عقل و منطق استفاده از قدرت را ندارند. در کشور ما عقل و تدبیری که قدرت را در حداکثر اثر بخشی بکار بگیرد وجود دارد. دشمن هنوز فکر می‌کند قدرت و ثروت تنها دارایی‌های ملی یک کشور است در حالی که کشورهایی که دارنده این قدرت‌ها بوده اند از هم پاشیده اند. به عقیده ما حقیقت قدرت همان هویت زنده ای است که در تفکر رهبری معظم انقلاب وجود دارد.

لطفا نظر خود را در مورد این آهنگ بنویسید.

لینک کوتاه مطلب

http://aryahome.ir/?p=2887

برچسب ها

5 × 5 =