>

برای دانلود آهنگ در موبایل بهتر است از »»دانلود منجر موبایل «« استفاده کنید

مک بوک پرو ۱۶ اینچ، چگونه باتری بزرگتری را در دل خود جا داده است؟

20 نوامبر 2019
بدون نظر

کالبد‌شکافی اخیر مک بوک پرو ۱۶ اینچی توسط iFixit نشان ‌می‌دهد که این لپ‌تاپ نه تنها صفحه‌کلیدی خوش‌دست، خوش‌طرح و مستحکم دارد؛ بلکه خوشبختانه تغییرات جالب و مثبتی نیز در طراحی آن ایجاد شده است.

مقاله‌های مرتبط:

این تغییرات شامل بازطراحی سیستم خنک‌کننده و جایگزینی یک باتری بزرگ‌تر است و همین موضوع، افزایش ضخامت ۰/۷ میلیمتری مک بوک پرو ۱۶ اینچ را نسبت به مدل پیشین توجیه می‌کند.

بر اساس گزارش کالبدشکافی iFixit این مدل در مقایسه با مک بوک پرو ۱۵ اینچ، حفره‌های خروج هوا و پره‌های فن بزرگتری دارد و همین تغییرات باعث شده است تا میزان خروج هوا از داخل سیستم به بیرون ۲۸ درصد افزایش داشته باشد.

کالبد شکافی مک بوک پرو 16/ MacBook Pro 16 teardown

چنین پره‌های بزرگی نیاز به یک باتری با انرژی الکتریکی ۹۹/۸ وات‌ساعت دارند که به گفته‌ی iFix این باتری، بزرگترین در نوع خود بوده که تا امروز در تولید مک بوک از آن استفاده شده است. طبق اندازه‌گیری انجام شده، ضخامت هر یک از سلول‌های این باتری، ۰.۸ میلیمتر نسبت به مدل قبلی بیشتر است.

در هر صورت این تغییر، از هر نظر اتفاق مثبتی تلقی می‌شود. هرچند اندکی بر ضخامت لپ‌تاپ افزوده شده است، اما در عوض سیستم خنک‌کننده‌ای با کارایی بهینه‌تر و  یک باتری جدید با مدت‌زمان شارژدهی بیشتر در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت که احتمالا با استقبال خوبی هم از طرف علاقه‌مندان پر و پا قرص مک بوک پرو روبرو خواهد شد.

کالبد شکافی مک بوک پرو 16/ MacBook Pro 16 teardown

لطفا نظر خود را در مورد این آهنگ بنویسید.

لینک کوتاه مطلب

http://aryahome.ir/?p=2672

برچسب ها

2 × 5 =