>

برای دانلود آهنگ در موبایل بهتر است از »»دانلود منجر موبایل «« استفاده کنید

ورم شبکیه و ارتباط آن با دیابت

4 فوریه 2019
بدون نظر

ورم شبکیه

شبکیه، لایه حساس به نور را تشکیل می دهد و با تبدیل جریان الکترومغناطیسی نور به پیام عصبی و انتقال آن از طریق عصب بینایی به لب پس سری، به مغز توانایی دیدن را می دهد. یکی از مشکلاتی که برای آن به وجود می آید ، ورم شبکیه است .تشخیص این وضعیت با معاینه حضوری توسط دستگاههای مخصوص و در صورت لزوم با انجام تصویر برداری شبکیه براحتی داده میشود

درمان ورم شبکیه

از نظر پزشکی برای ورم شبکیه درمان قطعی وجود ندارد اما با توجه به علت ایجادتورم می توان درمان هایی مانند قطره های چشمی و تزریق های داخل چشمی و یا جراحی به منظور بهبود بینایی را تجویز کرد که درصد موفقيت آن ها نيز متفاوت است. در موارد مقاوم به درمانهای اولیه گاهی انجام عمل جراحی شبکیه ضرورت پیدا میکند. اکنون روش های جدیدی در مورد درمان بیماری های شبکیه چشم مطرح است که از این میان می توان به دارو درمانی، ژن درمانی، سلول درمانی و شبکیه مصنوعی به عنوان تازه ترین روش ها نام برد.

یکی از دارو هایی که به صورت تزریق استفاده می شود اواستین است . تزریق آواستین جهت درمان این عارضه کمک بسیاری می کند.خوشبختانه بیمار با تزریق آواستین با عوارض خاصی مواجه نخواهد شد. تزریق آواستین توسط چشم پزشک و در اتاق عمل انجام می شود. نيازي به بيهوشي نيست و فقط قبل از تزريق، قطره بي حسي در چشم ريخته مي شود

ورم شبکیه و دیابت

یکی از عوارض چشمی دیابت ورم شبکیه است .دیابت یک بیماری مزمن است که روی چگونگی تولید و استفاده انسولین در بدن اثر می‌گذارد. اگر سلول های بدن در مقابل انسولین مقاومت نشان دهند و یا اگر بدن به اندازه کافی انسولین نسازد، در این صورت بدن درست کار نخواد کرد.

در صورت عدم كنترل بيماري ديابت به مرور مويرگهاي خوني پرده شبكيه تغييراتي در ديواره مويرگ ها ايجاد شده و باعث مي شود مولكولهاي چربي و پروتئين و نيز آب از مويرگ ها خارج شده و در شبكيه تجمع يابند كه باعث ورم شبكيه مي شود .

در میان بیماری‌های محتلف شبکیه، دژنراسیون وابسته به سن ماکولا (AMD) و ورم ماکولا مربوط به دیابت (DME) انواع اصلی آن هستند که به ترتیب عامل ۸.۷ و ۴.۸ درصد موارد نابینایی در سطح جهان به حساب می‌آیند.البته این نابینایی در صورتی اتفاق می افتد که جهت درمان آن ها اقدامی نکرد.تشخیص زود هنگام به پیشرفت روند درمان بیماری کمک بسیاری خواهد کرد.

فوق تخصص شبکیه

جهت درمان بیماری های ذکر شده با توجه به اهمیت چشم حتما باید به فوق تخصص شبکیه مراجعه نمایید . دکتر محمد باقر رجبی فوق تخصص شبکیه و لیزر در تهران می باشند .

آدرس مطب : تهران ، میدان ونک ، ابتدای بزرگراه حقانی ، نرسیده به گاندی جنوبی ، پلاک ۷۲ ، ساختمان پزشکان ۷۲ ونک ، طبقه چهارم ، واحد ۴۰۲

شماره تماس: ۰۲۱۸۸۲۰۱۶۵۶

اطلاعات بیشتر در سایت:

https://retinclinic.com

لطفا نظر خود را در مورد این آهنگ بنویسید.

لینک کوتاه مطلب

http://aryahome.ir/?p=461

برچسب ها

3 − 1 =