صفحه اصلی دانش وفناوری عمومی تصویر اولین گل پرورش داده شده در فضا

تصویر اولین گل پرورش داده شده در فضا

28 خواندن ثانیه
۰
0
0

تصویر اولین گل پرورش داده شده در فضا , عمومی

اولین گل پرورش داده شده در فضا

ممکن است تصویری که مشاهده کنید نتواند برنده یکی از رقابت‌های بهترین باغچه سال باشد، اما این تصویر از دستاورد منحصر به فرد دیگری خبر می‌دهد. اسکات کلی، یکی از فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی، هفته جاری تصویری از اولین گلی را که در فضا رشد کرده منتشر کرده است. شرایط رشد این گل در فضا از یک سال پیش آماده سازی شده بود.

در این تصویر یک گل آهاری را مشاهده می‌کنید، یک گیاه بومی متعلق به جنوب غربی ایالات متحده.

پرورش این گل دومین موفقیت ناسا در حوزه گیاه شناسی در فضا است، فضانوردان در اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی نیز موفق به کشت کاهوی قرمز در فضا شدند.

سال گذشته Trent Smith، مدیر برنامه مرکز Kennedy space ناسا در فلوریدا از تصمیم این سازمان برای پرورش گل آهاری در فضا خبر داده بود. پرورش گل آهاری به فضانوردان ناسا کمک می‌کند تا دانش خود را درباره نحوه گل‌دهی گیاهان در سیستم پروش گیاه این سازمان (Veggie growth system) افزایش دهند تا بتوانند گیاهان گلدار مانند گوجه فرنگی را در فضا پرورش دهند.

تصویر اولین گل پرورش داده شده در فضا , عمومی

در صورتی که ناسا بخواهد در آینده ماموریت‌های فضایی پیچیده و طولانی‌تری را اجرایی کند، این پژوهش بسیار مفید خواهد بود زیرا به فضانوردان امکان می‌دهد تا با استفاده از سیستم پرورش گیاه، غذا تولید کنند. به گفته ناسا در سیستم پرورش گیاهی این سازمان از رنگ های LED قرمز، آبی و سبز برای شبیه‌سازی نور خورشید استفاده می‌شود و به این ترتیب امکان رشد موفق گیاهان مانند آنچه در تصویر مشاهده می‌کنید، فراهم می‌شود.

علاوه بر بررسی شرایط و قابلیت پرورش گیاهان و گل‌ها در فضا و تفاوت این فرآیند با زمین، محققان هم چنین به دنبال ایجاد شرایطی هستند تا بتوانند اثرگذاری پرورش گیاهان و حضور گیاهان زنده را بر روحیه فضانوردان بررسی کنند.

[pro_ad_display_adzone id=”6757″]

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در عمومی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

*

بررسی

دانلود آهنگ جدید هوروش بند به نام لیلی بی عشق

آهنگ هوروش بند لیلی بی عشق دانلود آهنگ جدید هوروش بند به نام لیلی بی عشق Download New Song…