صفحه اصلی سلامت رژیم وتغذیه مضرات شیر برای سلامتی استخوانهایتان

مضرات شیر برای سلامتی استخوانهایتان

6 خواندن ثانیه
۰
0
5

مضرات شیر برای سلامتی استخوانهایتان , رژیم وتغذیه

 مضرات شیر برای سلامتی استخوانهایتان !!

باورتان میشود روزی بشنوید شیر پاستوریزه نه تنها کمکی به سلامتی استخوانهایتان نمیکند بلکه باعث پوک شدن انها میشود ؟!!اگر چه تا به امروز دامداران همیشه از فواید شیر برای استحکام استخوانها میگفتند اما گویا مطالعات اخیر دانشمندان چیزی بر خلاف این را نشان میدهد !! به گزارش آریاهوم تحقیقات و مطالعات نشان مي دهد مصرف برخي از لبنيات پاستوريزه همچون شير موجب نابودي استخوان‌ها از داخل بدن مي‌شود.پس  اگر استخوان‌هايتان را دوست داريد، شير نخوريد !

شير تنها نوشيدني است که به شدت مصرف آن به کودکان توصيه مي‌شود در حالي که همين شير پاستوريزه ممکن است به بدن کودکان صدمه بزند. نوشيدن شير پاستوريزه و يا ساير محصولات لبني آن‌طور که صنعت لبنيات جلوه مي‌دهد براي سلامتي استخوان‌ها و سلامتي عمومي افراد خوب نيست.

صنعت لبنيات در ۵۰ ساله اخير به شدت تلاش کرده است تا مردم را متقاعد کند که محصولات لبني پاستوريزه همچون شير يا پنير سطح کلسيم آن‌ها را افزايش مي‌دهد که اين ادعا کاملا اشتباه است.

 مضرات شیر  پاستوریزه

در واقع فرآيند پاستوريزاسيون تنها کربنات کلسيم توليد مي‌کند که بدون وجود عامل کي‌ليت نمي‌تواند به سلول‌ها راه يابد و به همين دليل بدن براي جذب کربنات کلسيم به خون، کلسيم استخوان‌ها و بافت‌هاي خود را مي‌کشد و در نهايت بدن دچار پوکي استخوان و ساير مشکلاتي از اين دست مي‌شود. علاوه بر اين، لبنيات پاستوريزه حاوي مقادير کمي منيزيم براي جذب کلسيم است.

تحقيقي که در مجله پزشکي بريتانيا منتشر شد و بر روي هزاران فرد سوئدي انجام شد نشان داد که شير گاو مي‌تواند تاثيري منفي بر سلامتي داشته باشد به خصوص اگر به مدتي طولاني مصرف شود. اين تحقيق که بر روي ۶۱۴۳۳ زن بين ۳۹ تا ۷۴ سال براي ۲۰ سال و ۴۵۳۳۹ مرد در همان محدوده سني براي ۱۱ سال انجام شد نشان داد که هرچه بيشتر افراد شير گاو نوشيده‌اند، بيشتر امکان داشته است که به پوکي استخوان يا شکستگي يا ترک‌خوردگي استخوان دچار شوند.

[pro_ad_display_adzone id=”6757″]

[pro_ad_display_adzone id=”9947″]

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در رژیم وتغذیه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 1 =

*

بررسی

عکس جدید مهسا کاشف بازیگر سریال آنام!

مهسا کاشف بازیگر کشورمان این روزها در سریال آنام به نقش آفرینی پرداخته است. عکس جدید مهسا …