صفحه اصلی اخبار سیاسی عربستان برای مقابله با ايران گروه ۲+۵ را تشکيل می دهد

عربستان برای مقابله با ايران گروه ۲+۵ را تشکيل می دهد

19 خواندن ثانیه
۰
0
0

عربستان مشابه گروه پنج به علاوه یک ، برای مقابله با ایران گروه ۲+۵ دو را تشکیل می دهد.

به گزارش انتخاب، بنا به گفته منابع دولت ( فراری یمن) عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری (مستعفی فراری ) یمن تا چند روز دیگر به اردن سفر خواهد کرد.

این منابع در گفتگو با القدس العربی تاکید کردند محور مذاکرات عبد ربه با عبدالله دوم پادشاه اردن ،‌ امکان دستیابی به کمکهای نظامی اردن برای حمایت از نیروهای وابسته به دولت ( فراری ) یمن است.

این منابع پیش بینی کردند عبد ربه همچنین ،‌اعزام نیروهای اردنی را برای مشارکت در حفظ شهرها ،‌ بنادر و استانهای خارج از کنترل گروه حوثی و نیروهای علی عبدالله صالح (رئیس جمهور سابق یمن) درخواست خواهد کرد تا نیروهای وابسته به دولت ( فراری ) بتوانند به نبرد خود و آزاد کردن سایر شهرهای یمن ادامه دهند. این منابع همچنین انتظار دارند عبد ربه از پادشاه اردن بخواهد ارتش اردن ،‌ به آموزش نیروهای وابسته به دولت ( فراری ) یمن به ویژه هزاران نفر از نیروهای وابسته به این دولت و نیروهای قبایل یمن برای مقابله با گروه حوثی کمک کند.

روز سه شنبه گذشته ،‌محمد بن سلمان جانشین ولیعهد عربستان با پادشاه اردن دیدار و درباره راههای تقویت همکاریهای اردن با ائتلاف عربی در حمله به یمن گفتگو کرده است.

منابع دیپلماتیک عربستان این سفر را مهم ارزیابی کردند چون ( این سفر ) موکد آن است که اردن ، رکن اصلی ائتلاف عربی برای مقابله با ایران است.

این منابع تاکید کردند این ائتلاف شامل پنج کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس ، مصر و اردن خواهد بود و ائتلاف پنج به علاوه دو را تشکیل خواهد داد .این ائتلاف ،‌ تشکیل دهنده محور عربی برای برقراری موازنه در منطقه و ورود به رویارویی های سیاسی و میدانی حاکم بر منطقه خواهد بود و رهبری آن برعهده عربستان است.

اخبار سیاست خارجی – انتخاب

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در سیاسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 3 =

*

بررسی

کشف حجاب الهام عرب در دبی + عکس

الهام عرب مدل ایرانی به دوبی مهاجرت کرده و فعالیت خود را آنجا ادامه می دهد. کشف حجاب الهام…