صفحه اصلی فرهنگ وهنر دنیای موسیقی ارکستر فیلارمونیک چین وارد تهران شد

ارکستر فیلارمونیک چین وارد تهران شد

0 خواندن ثانیه
۰
0
3

ارکستر فیلارمونیک چین وارد تهران شد , دنیای موسیقی

ارکستر فیلارمونیک چین دقایقی پیش از طریق فرودگاه بین‌المللی امام خمینی وارد تهران شدند.

برای استقبال از این ارکستر علی رهبری رهبر ارکستر سمفونیک تهران، بهرام جمالی مدیر عامل بنیاد رودکی و جمعی از خبرنگاران و عکاسان خبری در فرودگاه حاضر شدند.

پس از ورود این ارکستر به ایران،‌ لونگ یو مدیر هنری ارکستر فیلارمونیک چین، به همراه علی رهبری به جمع خبرنگاران آمدند.

لونگ یو در صحبت‌هایی که رهبری آنها را ترجمه می‌کرد، گفت: ارکستر فیلارمونیک چین، بزرگترین فیلارمونیک کشور ماست و به بیشتر نقاط جهان سفر کرده است. برای ما افتخار است که شانس آمدن به ایران را داریم. در واقع آمدن به ایران برای ما یک رویا بود و همه نوازندگان ارکستر بسیار هیجان‌زده بودند.

مدیر هنری ارکستر فیلارمونیک چین ادامه داد: علی رهبری با ارکستر فیلارمونیک چین، از ماه جولای اجرا داشته و ارکستر ما را می‌شناسد وقتی رهبری به چین آمده بود من در کنار ارکستر نبودم ولی پس از آمدنم دیدم همه نوازندگان با علی رهبری دوستی عمیقی پیدا کرده بودند.

لونگ یو درباره تاثیر علی رهبری بر ارکستر فیلارمونیگ چین گفت: با وجود اینکه ارکستر ما با رهبران بزرگ دنیا کار کرده هرگز چنین استقبالی را از نوازندگان ندیده بودم که از علی رهبری به عمل آورده بودند.

وی درباره سابقه آشناییش با رهبری گفت: ۳۰ سال پیش وقتی در آلمان درس می‌خواندم درباره علی رهبری می‌شنیدم و می‌خواندم. اکنون ۳۰ سال بعد او را در تهران می‌بینم. اولین باری که گفتند علی رهبری می‌خواهد ارکستر ما را رهبری کند بسیار ذوق‌زده شدم.

مدیر هنری ارکستر فیلارمونیک چین تاکید کرد: می‌خواهم ببینم که ارکستر سمفونیک تهران با رهبری علی رهبری چگونه سمفونی ۵ چایکوفسکی را می‌نوازد.

ارکستر فیلارمونیک چین به همراه ارکستر سمفونیک تهران در اجرایی مشترک پنجشنبه و جمعه ۲۲ و ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ در تالار وحدت به روی صحنه می‌روند. (تسنیم)

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در دنیای موسیقی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + پانزده =

*

بررسی

دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی به نام مادرانه

دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی مادرانه دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی به نام مادرانه Download …