صفحه اصلی سرگرمی علمی ودانستنی ها حقيقتي هولناك كه بايد درباره صفحه نمايش گوشي خود بدانيد!

حقيقتي هولناك كه بايد درباره صفحه نمايش گوشي خود بدانيد!

4 خواندن ثانیه
۰
0
15

حقيقتي هولناك كه بايد درباره صفحه نمايش گوشي خود بدانيد! , علمی ودانستنی ها

متاسفانه بايد گفت، صفحه نمايش گوشي يا تبلت شما، حدود ۲۰ برابر بيشتر از سرويس بهداشتي منزل‌تان آلوده به باكتري است.
گروهي در سال ۲۰۱۳ دست به كار شدند تا ميزان اين آلودگي را با استفاده از ۳۰ عدد گوشي و تبلت كه از مردم عادي جمع آوري شده بود، اندازه گيري نمايند. آن‌ها سپس اقدام به تميز كردن سطح آنها با تميز كننده‌هايي مانند دستمال يا اسفنج و… نمودند تا ميزان آلودگي اين دستگاه‌ها را به باكتري‌هاي موجود در صفحه نمايش هر دستگاه بيابند. نتايج اين آزمايش بسيار خيره كننده و وحشتناك بود!
آن‌ها صفحه تبلتي را با يك دستمال كتان پاك نمودند و پس از آن مشاهده كردند به وجود حدود ۶۰۰ باكتري به نام staphylococcus aureus روي دستمال كتان پي بردند. اما هنوز براي تعجب زود است! زيرا تبلت ديگري به ۱۵ هزار باكتري آلوده بود و اين درحاليست كه اين آزمايش براي سرويس بهداشتي يك منزل، ۲۰  عدد باكتري را روي يك دستمال نشان داد. ما به ندرت به تمير كردن آنها مي‌پردازيم و هيچ‌گاه به طور كامل و به دقت اين كار را انجام نمي‌دهيم.
خوشبختانه شركت‌هاي فعال در حوزه فناوري دست به كار شدهند و به دنبال راه‌كارهايي هستند كه مي‌توان به تلاش‌هاي مايكروسافت و كورنينگ اشاره نمود.
شركت كورنينگ كه سازنده‌ي شيشه‌هاي گوريلا گلس است? نسخه جديدي از اين شيشه را معرفي نموده كه آنتي باكتريال است و بنا بر ادعاي اين شركت، مي‌تواند تا ۹۹.۹ درصد باكتري‌ها را نابود كند. اين شيشه اولين بار با گوشي ZTE Axon وارد بازار مي‌شود.
مايكروسافت نيز پتنت مربوط به سيستم چراغ‌هاي UV (فرا‌بنفش) را ثبت نموده كه به طور خودكار صفحه نمايش را از تمامي آلودگي‌ها و حتي اثر انگشت پاك مي‌كند و اعلام شده اين فناوري نخست در گوشي‌هاي لوميا و تبلت‌هاي سرفيس به كار گرفته مي‌شود.

 

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در علمی ودانستنی ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − هشت =

*

بررسی

سفید کردن دندان در خانه با چند روش ساده

داشتن دندان هایی مرواریدی و سفید یکی از رازهای جذابیت و زیبایی است. شما هم اگر به دنبال را…