صفحه اصلی اخبار اجتماعی تنبیه بدنی دانش آموزی این بار در تهران

تنبیه بدنی دانش آموزی این بار در تهران

0 خواندن ثانیه
۰
0
3

تنبیه بدنی دانش آموزی این بار در تهران , اجتماعی

 تنبیه بدنی دانش آموزی این بار در تهران

 

این روزها آن هم در پایتخت ، کسی انتظار ندارد، بشنود که در مدارس هنوز هستند کسانی که به تنبیه روی می آورند. آن هم تنبیهاتی که شاگرد را روانه بیمارستان می کند. جدیدترین نمونه تنبیه بدنی دانش آموزان در تهران را یکی از اولیای دانش آموزی در یکی از مناطق آموزش و پرورش تهران بازگو کرد.

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از ایرنا ،این مدرسه البته در ۲۹ مهر ماه سال ۹۲ نیز خبرساز شد. در آن روز یکی از آموزگاران پایه پنجم این دبستان با ۲۲ سال سابقه، یکی از دانش آموزان را به علت انجام ندادن تکلیف و ناتوانی در پاسخگویی درس، هدف ضرب و شتم و تنبیه بدنی قرار داد، به طوری که بینی دانش آموز دچار خونریزی شد.
اما ماجرای سال ۹۵ برای این مدرسه از آنجا آغاز شد که مسئولان دبستان پسرانه ای، روز ۳۰ فروردین ماه برنامه مداحی تولد حضرت جواد الائمه(ع) را تدارک دیدند.
آنگونه که پدر «پویا» دانش آموز کلاس چهارم این دبستان برای خبرنگار ایرنا تعریف می کند، مسئولان مدرسه همه دانش آموزان را در حیاط مدرسه به صف می کنند تا این مراسم را برگزار کنند.
پویای ۱۰ ساله برای پدرش تعریف می کند که «یکی از همکلاسی هایش از شاگرد دیگری به نزد یکی از مسئولان بخش دفتری دبستان شکایت می برد و آن مسئول هم من را با همکلاسی دیگر اشتباه می گیرد و چنان بر سرم می کوبد که به روی دانش آموز جلوتری در صف پرت می شوم و هر دو با هم با صورت روی سنگ فرش حیاط می افتیم».
پدر پویا به خبرنگار ایرنا گفت: ماجرا به همین جا ختم نمی شود، آن مسئول دفتری، پویا را از صف بیرون می برد و او را در حضور ۵۰۰ دانش آموز مدرسه تحقیر می کند.
وی افزود: هنوز پس از گذشت حدود دو هفته از این واقعه، موضوع درمان فرزندم ادامه دارد و باید تا یک ماه آینده از ناحیه سر و گردن وی آزمایش «ام.آر.ای» گرفته شود تا مشخص شود میزان مصدومیت وی تا چه میزان است.
این پدر گفت: مدرسه باید مکان علم آموزی همراه با اخلاق باشد. مسئولان مدرسه نباید به گونه ای رفتار کنند که خشونت را در میان فرزندان ما ترویج کنند. آیا رفتار این مسئول مدرسه، چیزی جز ترویج خشونت نیست؟
خبرنگار ایرنا تلاش کرد، نظر مدیر این دبستان را در این زمینه جویا شود. او البته ابتدا به تماس تلفنی خبرنگار ایرنا پاسخ داد، اما در تماس تلفنی مجدد خبرنگار ایرنا، هم تلفن همراه وی خاموش شد و هم سیستم پیام گیر تلفن ثابت مدرسه از کار افتاد.
«مسعود ثقفی» سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این خصوص اصل ماجرا را انکار کرد و به خبرنگار ایرنا گفت: هیچگونه تنبیه بدنی در دبستانی که این دانش آموز مشغول به تحصیل است، رخ نداده است.
وی تاکید کرد: نکته مهم این پرونده آن است که والدین این دانش آموز در مواجه با مسئول دفتری مربوطه برخورد ناشایستی داشته و اقدام به ضرب و شتم او در خارج از مدرسه کرده اند.
سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: در این زمینه پرونده ای علیه والدین این دانش آموز در مرجع قضایی ثبت شده است.
ثقفی تاکید کرد: جزئیات دقیق این ماجرا روز شنبه آینده به صورت رسمی اعلام خواهد شد.
خبرنگار ایرنا بار دیگر با پدر «پویا» در این زمینه تماس گرفته و او تاکید کرد که «فردای روزی که با پسرم برخورد شد، در خارج از وقت مدرسه، مسئول مربوطه را در خیابان مجاور مدرسه دیده ام و از او پیگیر علت برخورد با فرزندم شدم».
وی افزود: درخواست من با واکنش مسئول مربوطه روبرو شد و در نهایت به درگیری منجر شد.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در اجتماعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 12 =

*

بررسی

چطور میتوان وابستگی به گوشی را کمتر کرد؟

وابستگی به گوشی های هوشمند امروزه در اکثر افراد دیده میشود, طوری که نمیتوانند حتی یک دقیقه…