صفحه اصلی دانش وفناوری عمومی پایان ویندوز سرور ۲۰۰۳

پایان ویندوز سرور ۲۰۰۳

22 خواندن ثانیه
۰
0
0

پایان ویندوز سرور 2003 , عمومی

مایکروسافت اعلام کرده است که پس از ۱۴ جولای دیگر بسته‌های امنیتی که باعث محافظت در برابر ویروس‌ها، اسپای‌وِرها و سایر  نرم‌افزارهای مخرب می‌شوند، پشتیبانی فنی و همچنین بروزرسانی برای ویندوز سرور ۲۰۰۳ انجام نمی‌شود. شرکت‌هایی که هنوز از ویندوز سرور ۲۰۰۳ استفاده می‌کنند حالا باید به نسخه جدیدی از ویندوز سرور بروزرسانی کنند در غیر این صورت در خطر آسیب‌پذیری خواهند بود.

مایک لوموناکو- مدیر بازاریابی و ارتباطات  Open Systems Technologies در رابطه با این موضوع می‌گوید:

هر محصول نرم‌افزاری یک چرخه عمری دارد. پایان پشتیبانی به روزی گفته می‌شود که پس از آن مایکروسافت دیگر رفع مشکلات اتوماتیک، بروزرسانی یا پشتیبانی فنی آنلاین ارائه نمی‌دهد. ۱۳ سال است که ویندوز سرور ۲۰۰۳ عرضه شده و دو نسخه جدیدتر یعنی ویندوز سرور ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ هم پس از آن آمده‌اند بنابراین هزینه‌ی پشتیبانی از ویندوز ۲۰۰۳ در چنین شرایطی سنگین است.

 البته پایان پشتیبانی از ویندوز سرور ۲۰۰۳ به این مفهوم نیست که دیگر ویندوز سرور ۲۰۰۳ از کار خواهد افتاد؛ بلکه به این مفهوم است که شرکت‌هایی که داده‌های مهمی دارند و هنوز هم از ویندوز سرور ۲۰۰۳ استفاده می‌کنند حالا بیشتر در خطر ویروسی شدن یا سایر تهدیدات امنیتی هستند.

لوموناکو در ادامه صحبت‌هایش می‌گوید:

کاربران می‌توانند ویندوز سرور خود را به یکی از نسخه‌های جدیدتر یا سرویس‌های مبتنی بر کلاود بروزرسانی کنند. فروشندگان نرم‌افزار و ارائه دهندگان خدمات در بازار هستند که به افراد و شرکت‌ها در این بروزرسانی کمک می‌کنند.

مایکروسافت درصدد است تا جدیدترین سیستم‌عامل خود یعنی  ویندوز ۱۰ را ۲۹ جولای عرضه کند و پیش از این تاریخ به پشتیبانی از ویندوز سرور ۲۰۰۳ پایان می‌دهد.

منبه : زومیت

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در عمومی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 19 =

*

بررسی

دانلود آهنگ جدید حمید هیراد به نام یار

دانلود آهنگ جدید حمید هیراد به نام یار Download New Song By Hamid Hiraad Called Yar دانلود…