صفحه اصلی اخبار حوادث ماجرای درگیری در حوزه علمیه خرم‌آباد

ماجرای درگیری در حوزه علمیه خرم‌آباد

20 خواندن ثانیه
۰
0
0

ماجرای درگیری در حوزه علمیه خرم‌آباد , حوادث

یکی از شاهدان عینی حادثه حوزه علمیه خرم‌آباد، جزئیات درگیری افراد خودسر با طلاب این حوزه را تشریح کرد.

 

بزرگداشت مقام شهدای مدافع حرم به میتینگ سیاسی تبدیل شد

یکی از طلبه‌های حوزه علمیه خرم‌آباد ، با اشاره به حواشی بوجود آمده در مراسم سخنرانی حسین الله‌کرم در حوزه علمیه خرم‌آباد اظهار کرد: با مسئولان حوزه علمیه کمالیه خرم‌آباد رایزنی شده بود تا برای بزرگداشت مقام شهدای مدافع حرم مراسمی برگزار شود، اما متاسفانه برگزارکنندگان، موضوع را تغییر دادند و آن را به میتینگ سیاسی تبدیل کردند.

این طلبه حوزه علیمه خرم‌آباد با تاکید بر اینکه “مسئولان حوزه به برگزارکنندگان اعلام کرده بودند که در این جلسه نباید تعرضی به اشخاص و شخصیت‌های نظام شود”، ادامه داد: ما به برگزارکنندگان گفته بودیم که حوزه قداست دارد و نسبت به مسائل سیاسی بی‌طرف است و با هرگونه اهانت به اشخاص و مسئولان مخالف است.

او با بیان اینکه “در اواخر مراسم سخنرانی آقای الله‌کرم برخی افراد فحاشی ناموسی و هتاکی بی‌شرمانه نسبت به مادر، همسر و فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در صحن حوزه علمیه انجام دادند”، اظهار کرد: پس از این حرمت‌شکنی برخی از طلبه‌ها خواستند این افراد صحن مسجد را ترک کنند اما این به مذاق هتاکان خوش نیامده و شعار مرگ بر سازشکار سر دادند و اقدام به شکستن شیشه‌های حوزه علمیه کردند.

این شاهد عینی با بیان اینکه “این درگیری بیش از یک ساعت به طول انجامید تا شرایط کنترل شود”، ادامه داد: متأسفانه در این حادثه ۵ نفر از طلاب از ناحیه سر، کمر، کتف، دست و بینی مصدوم شدند. یکی از عوامل خودسر گویا قصد مشت زدن به صورت مدیر حوزه را داشته که یکی از طلاب که به دنبال ممانعت از این کار بوده، بینی‌اش شکسته است.

این طلبه حوزه علمیه خرم‌آباد با بیان اینکه “این نیروهای خودسر حدود یک ماه پیش نیز مرتکب چنین حرکتی شده بودند، اما در آن زمان طلاب به خاطر توصیه برخی بزرگان از پیگیری مسأله خودداری کردند”، افزود: متأسفانه این افراد از ماجرای دفعه قبل سوءاستفاده کردند از این رو ما به دنبال این هستیم که این بار مسأله را از مجاری ذی‌صلاح پیگیری کنیم تا با این افراد برخورد قانونی لازم صورت گیرد؛ شاید دیگر این افراد از چنین حرکات خودسرانه‌ای خودداری کنند.

وی در توضیح اینکه “آیا این افراد به نهاد یا ارگان خاصی منتسب بودند”، گفت: قصد متهم کردن هیچ نهادی را نداریم اما با توجه به اینکه این افراد از سوی برگزارکنندگان مراسم دعوت شده و همراه خود نیز وسایلی از قبیل شوکر، باتوم و گاز اشک‌آور داشتند، آن نهادهای مشخص باید از این افراد و چنین حرکاتی اعلام برائت کنند. خوشبختانه فرمانده سپاه استان نیز صراحتاً اعلام کرده‌اند که این افراد خودسر هیچ نسبتی با این نهاد نظامی ندارند.

این روحانی با اشاره به حادثه ۱۵ خرداد سال ۴۲ و با بیان اینکه “اینچنین بی‌حرمتی به ساحت علما و حوزه تنها یک‌بار در سال ۴۲ شده بود”، مدعی شد: وقتی به سوابق افراد هتاک نگاه می‌کنیم این رویداد کمترین جرم این افراد بوده و چون با آنها برخورد لازم نشده است، این افراد به اقدامات خودسرانه خود ادامه داده‌اند.

این طلبه در پاسخ به این پرسش که “آیا در این حادثه افرادی هم بازداشت شده‌اند، یا خیر؟” گفت: تاکنون فردی بازداشت نشده اما امروز قرار است پرونده برای پیگیری‌های قضایی به دادگستری خرم‌آباد ارسال شود.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + یک =

*

بررسی

برای استحکام ناخن ها چه باید کرد؟

برای استحکام ناخن ها چه باید کرد؟ شاید شما هم جزو آن دسته از خانمهایی باشید که از لایه لای…