صفحه اصلی اخبار اقتصادی آغاز پرداخت وام خرید مسکن از فردا

آغاز پرداخت وام خرید مسکن از فردا

23 خواندن ثانیه
۰
0
1

آغاز پرداخت وام خرید مسکن از فردا , اقتصادی

 آغاز پرداخت وام خرید مسکن از فردا

 

شعب بانک عامل بخش مسکن از فردا پرداخت وام های ۸۰ ، ۶۰ و ۴۰ میلیون تومانی خرید مسکن را صرفا به کسانی که در یک سال اخیر در صندوق یکم سپرده‌گذاری کرده بودند، آغاز می‌کنند.

به گزارش آریا هوم به نقل از  جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ؛از روز چهارشنبه ۱۹ خرداد، این تسهیلات به ترتیب در «تهران»، «مراکز استان و شهرهای بزرگ» و «شهرهای کوچک»به اعضای صندوق یکم که دوره یکساله سپرده‌گذاری‌شان سر رسیده است، تعلق می‌گیرد.

این وام‌ها با احتساب اصل سپرده به ترتیب قدرت خرید ۱۲۰میلیونی، ۹۰ میلیونی و ۶۰ میلیون تومانی ایجاد می‌کند. سال گذشته درست در همین فصل و همین روز کار ثبت نام از متقاضیان وام‌های صندوق «یکم» که به «تسهیلات نیازمند پس‌انداز یکساله» معروف است، اغاز شد . اکنون موعد دریافت تسهیلات «یکم» برای گروه اول سپرده‌گذاران در این صندوق، فرا رسیده است.

طبق آخرین گزارش رسمی بانک عامل بخش مسکن، در ۱۱ ماه فعالیت صندوق پس‌انداز مسکن «یکم» یعنی از ۱۹ خرداد سال گذشته به‌عنوان زمان راه‌اندازی صندوق تا ۱۸ اردیبهشت امسال، در مجموع ۴۶ هزار و ۱۹۶ نفر در سراسر شهرهای کشور اقدام به سپرده‌گذاری و ثبت نام در این صندوق کردند.

برآوردهای روزهای اخیر مسوولان بانک مسکن حاکی است، جامعه سپرده‌گذاران صندوق «یکم» در اولین سالگرد تاسیس این صندوق مرز ۵۰ هزار نفر را رد کرده است. به این ترتیب از فردا در هر ماه، به‌طور متوسط ۴ هزار «متقاضی قطعی» به جمع خریداران مسکن اضافه می‌شوند و باعث رشد معاملات خواهند شد.

حدود ۲۵ درصد از جامعه سپرده‌گذاران صندوق «یکم» را ساکنان شهر تهران تشکیل می دهند که البته این نسبت شباهت حداکثری به سهم پایتخت از کل معاملات کشوری خرید مسکن دارد.

بنا بر گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ، همزمان با شروع معاملات تابستانی در بازار مسکن تهران، ماهانه حدود ۱۰۰۰ متقاضی جدید ناشی از پرداخت تسهیلات یکم، به حجم فعلی معاملات خرید مسکن در پایتخت افزوده می‌شود.

[pro_ad_display_adzone id=”6145″]

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در اقتصادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 10 =

*

بررسی

برای استحکام ناخن ها چه باید کرد؟

برای استحکام ناخن ها چه باید کرد؟ شاید شما هم جزو آن دسته از خانمهایی باشید که از لایه لای…