پورتال خبری تفریحی

ساخت اسلحه ای که شفا می بخشد !؟

0 0

ساخت اسلحه ای که شفا می بخشد !؟ , عمومی

ساخت اسلحه ای که شفا می بخشد

 

۰۹۱۳۳۷۱۶۸۷۴ اسلحه‌ها معمولا به خاطر طبیعت مخربشان شناخته شده هستند، اما نوع جدیدی از اسلحه طراحی شده که بجای آسیب زدن شفا می‌بخشد.

 

به گزارش  آریاهوم   اسلحه «SkinGun» به شلیک سلول‌های بنیادی به مناطق سوخته می‌پردازد و زمان درمان و بهبود را نسبت به شیوه‌های استاندارد ارتقا می‌دهد.

بر اساس آزمایشات جدید، این سلاح می‌تواند افشانه درمانی را با پوشش‌دهی ۲۰۰ برابر بیشتر از روش‌های سنتی ارائه کند.

زمانی که بیماری با سوختگی وارد اورژانس می‌شود، زمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اما نمونه‌برداری‌ها معمولا ساعت‌ها بطول انجامیده و زمان بهبود می‌تواند طولانی و دردناک باشد.

استفاده از سلول‌های بنیادی برای کمک به درمان بیمار و رشد مجدد پوست وی، راه‌حل بسیار بهتری است اما استفاده صحیح از این سلول‌ها بسیار مهم است.

آزمایشات بر روی سلاح «SkinGun» شرکت «RenovaCare» که توسط دانشمندان مرکز درمان‌های بازسازی کننده برلیت-برندنبرگ انجام شده، نشان‌دهنده پوشش گسترده‌تری از سلول‌های بنیادی است. این سلاح در یک مساحت با قطر هشت سانتیمتر، بیش از ۲۰ هزار قطره سلول بنیادی را شلیک کرد. در مقایسه، روش‌های رایج با سرنگ تنها ۹۱ قطره را اعمال می‌کنند.

 

ساخت اسلحه ای که شفا می بخشد !؟ , عمومی

فناوری «SkinGun» از یک روش افشانه بسیار نرم استفاده می‌کند، از این رو سلول‌ها در زمان پرتاب از دستگاه آسیب نمی‌بینند. آزمایشات نشان داد که ۹۷.۳ درصد سلول‌ها پس از اعمال توسط این دستگاه، زنده باقی ماندند.

برای استفاده از این ابزار،‌ پزشکان باید یک نمونه کوچک از پوست سالم بیمار را برداشته و آن را برای آزاد کردن سلول‌های بنیادی بیمار در محلول CellMist پردازش کنند. این سلاح سپس با محلول مذکور پر شده و بر روی پوست آسیب دیده اسپری می‌شود.

این درمان تنها ۹۰ دقیقه از زمان ورود بیمار به بخش اورژانس طول می‌کشد.

این دستگاه هنوز در مرحله تحقیق و توسعه قرار دارد.

[pro_ad_display_adzone id=”7316″]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + یک =