صفحه اصلی سلامت سلامت و پزشکی آدامس بجویم یا نجویم؟

آدامس بجویم یا نجویم؟

19 خواندن ثانیه
۰
0
0

آدامس بجویم یا نجویم؟ , سلامت و پزشکی

تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۱ نشان داد که جویدن آدامس، باعث افزایش قدرت ادراکی و استنتاجی می شود.
جویدن آدامس، فوایدی هم دارد؟
در سال ۲۰۰۹ تحقیقاتی با این عنوان که «آیا جویدن آدامس، با هوشیاری ارتباط دارد» در انگلستان انجام شد. نتایج نشان داد که آدامس، جویدن باعث افزایش دقت و تمرکز هنگام انجام کار می شود. علاوه بر این، تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۱ نیز نشان داد که جویدن آدامس، باعث افزایش قدرت ادراکی و استنتاجی می شود.

 آدامس و گوارش

پژوهشگران  آمریکایی دریافتند آدامس، جویدن به بهبود هرچه سریع تر بیمارانی که عمل جراحی روده انجام داده اند نیز کمک فراوانی می کند. بر این اساس جویدن آدامس، با تحریکات اعصاب سیستم گوارش، سرعت انجام فعالیت های عادی روده را افزایش می دهد. در این مطالعه به هر گروه از بیماران آدامسهای بدون قندی داده شد که باید ۳ نوبت در روز و بین ۵ تا ۴۵ دقیقه آن را می جویدند و سپس شرایط جسمانی آنها را با گروهی دیگر که آدامس، نمی خوردند، مقایسه کردند. در بیمارانی که در این بررسی شرکت کرده بودند حرکت روده ها سریع تر آغاز شد که این نشان می داد روده ها سریع تر به کار افتاده اند.
آدامس، استرس
بر اساس یک تحقیق در استرالیا مشخص شد که افراد در حین آدامس جویدن، اضطراب کمتری دارند. در این مطالعه مشاهده شد در افرادی که آدامس، می جویدند، هنگام بروز استرس های خفیف، کاهش اضطراب ۱۷ درصد و در صورت بروز استرس های متوسط کاهش اضطرابشان نزدیک به ۱۰ درصد برآورد شده است. در حالی که در افرادی که آدامس، نمی جویدند این تاثیر آرام بخش مشاهده نشد.
آدامس،آرامش
تحقیقات نشان می دهد آدامس جویدن سرعت جریان خون را به مغز افزایش می دهد. طبق این مطالعات سرعت جریان خون مغزی با آدامس، جویدن حداقل ۲۵ تا ۴۰ درصد بیشتر می شود. نتایج الکتروانسفالوگرافی هم بیانگر آن است که آدامس، جویدن روی عملکرد مغزی با افزایش پاسخ تاثیر می گذارد که همین موضوع باعث آرامش فرد می شود.

  • تاثیر استرس بر پوست صورت، واقعیت یا شایعه؟

    زیبایی صورت برای همه مردم مهم است، پس هرآنچه بتواند این زیبایی را خدشه دارکند، مردم را به …
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در سلامت و پزشکی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

*

بررسی

دانلود آهنگ جدید حمید هیراد به نام یار

دانلود آهنگ جدید حمید هیراد به نام یار Download New Song By Hamid Hiraad Called Yar دانلود…