پورتال خبری تفریحی

«مار»کشف شده در پل شهرستان ،«سمور» از آب درآمد!

0 1

«مار»کشف شده در پل شهرستان ،«سمور» از آب درآمد! , حوادث

«مار»کشف شده در پل شهرستان ، «سمور» از آب درآمد!

 

نیروهای آتش نشانی اصفهان در پی اطلاع رسانی یک شهروند در باره رویت یک خزنده شبیه مار در داخل نیزارهای پل شهرستان (در اطراف زاینده رود) با یک سمور(خدنگ) مواجه شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان یک شهروندی اصفهانی امروز در محل پل شهرستان یک خزنده شبیه مار را در میان نیزارها رویت کرد و مراتب را با آتش نشانی و اداره کل حفاظت محیط زیست استان در میان گذاشت.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: پس از دریافت این گزارش بلافاصله نیروهای عملیاتی به محل اعزام شدند و به جستجو در میان نیزارهای بسیار بلند که بخش وسیعی از رودخانه را احاطه کرده است، پرداختند.

آتشپاد بهزاد بزرگ زاد افزود: آتش نشانان پس از محاصره بخش هایی از رودخانه، ساعت ها به جستجو پرداخته تا در صورت رویت این خزنده، آن را زنده شکار کنند.

وی گفت: با جستجو در داخل رودخانه و در میان نیزارها مشخص شد که خزنده رویت شده یک سمور آبی بالغ (خدنگ) بوده است.

وی تاکید کرد: شایعه وجود یک حلقه مار چند متری در داخل رودخانه زاینده رود، تاکنون با وجود گشت های مداوم آتش نشانان در محل های گزارش شده، تایید نشده است.

معاون عملیات این سازمان نیز اظهار کرد: نیروهای آتش نشان در محدوده ای سه هکتاری بصورت صف و با هدایت شدن بوسیله یک نردبان ۵۶ متری و با داشتن دوربین های شکاری، به جستجوی وسیعی در این منطقه پرداختند.

آتشپاد سوم حمید رضوانی افزود: نیروهای آتش نشان پس از تجسسی پنج ساعته اطمینان حاصل کردند که خزنده اعلام شده، یک سمور آبی بالغ (خدنگ) است که دُم این حیوان از فاصله دور مانند دُم مار دیده می شود.

وی تاکید کرد: این حیوان کاملاً بی آزار بوده و جزئی از اکوسیستم سنتی منطقه اصفهان است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 4 =