صفحه اصلی اخبار اقتصادی خوشحال‌ترین سهامداران بورس تهران

خوشحال‌ترین سهامداران بورس تهران

0 خواندن ثانیه
۰
0
4

خوشحال‌ترین سهامداران بورس تهران , اقتصادی

بورس تهران که در حال حاضر در شرایط رکودی به سر می برد و با کاهش قیمت ، زیان همراهان خود ا افزایش داده است، برخی سهامداران، خود را راضی و خوشنود کرده است.
بورس اوراق بهادار تهران مدتها است که تحت تاثیر ابهامات سیاسی و اقتصادی و نیز کمبود نقدینگی و کاهش قیمت های جهانی، با رکود دامنه دار دسته و پنجه نرم می کند و با کاهش قیمت و سودآوری صنایع و سهامداران، مواجه شده است.این در حالی است که در این شرایط منفی این روزهای بورس، سهامداران یک صنعت بورسی حال و روز بهتری دارند و وضعیت دیگری را تجربه می کنند به طوری که صنعت قند و شکر در یک ماه اخیر با افزایش قیمت و تقاضای خرید در صدر سایر صنایع بورسی قرار گرفته و با افزایش بازدهی کام سهامداران، خود را شیرین کرده است.
مذاکره شرکت‌های تولید کننده قند و شکر با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای دریافت مجوز افزایش ۱۳.۵ درصدی قیمت محصول و بررسی این موضوع در ستاد تنظیم بازار از مهم ترین دلیل اقبال اهالی تالار شیشه ای به صنعت شیرین بورس شده است.
به طوری که در میان زیان اکثر صنایع بورسی و همچنین زیان ۳.۷ درصدی شاخص کل بورس ، صنعت قند و شکر با در اختیار داشتن ۱۲ شرکت در بورس تهران توانسته در یک ماه اخیر بازدهی ۱۴ درصدی را کسب کرده و بعد از بازدهی ۱۵ درصدی محصولات چرمی، جزو دومین صنعت با بازدهی مثبت بورسشناخته شده است.
نگاهی به وضعیت عملکرد مجموعه های قندی نشان می دهد که از بین قندی های حاضر در بورس تهران شرکت قند نیشابور بیشترین بازدهی را در بین ۱۲ شرکت کسب کرده و جز پربازده ترین شرکتهای قندی قرارگرفته است به طوری که قیمت این شرکت در یک ماه اخیر از ۸۰۰ تومان به ۱۲۰۰ تومان رسیده است.
در این میان شرکتهای قند هکمتان،قند مرودشت، قند نقش جهان،فرآورده های غذایی پیرانشهر و شکر شاهرود نیز از شرکتهای با بازدهی مثبت بودند که برخلاف سایر سهم های حاضر در تالار از تقاضای خرید برخوردار شدند تا سهامداران، آن بتوانند بعد از افزایش قیمت محصول بازدهی مطلوبی را از صنعت شیرین بورس کسب کنند.

منبع: ایسنا

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در اقتصادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

*

بررسی

سفید کردن دندان در خانه با چند روش ساده

داشتن دندان هایی مرواریدی و سفید یکی از رازهای جذابیت و زیبایی است. شما هم اگر به دنبال را…