صفحه اصلی اخبار اخبار گوناگون پدر کودک غرق شده سوری، پناهندگی کانادا را رد کرد

پدر کودک غرق شده سوری، پناهندگی کانادا را رد کرد

0 خواندن ثانیه
۰
0
14

پدر کودک غرق شده سوری، پناهندگی کانادا را رد کرد , اخبار گوناگون پدر کودک غرق شده سوری : سعی کردم بچه‌ها و زنم را بگیرم، اما یکی یکی مردند
براساس گزارشها عبدالله کردی ، پدر دو کودکی که غرق شدنشان به همراه مادرشان در مسیر ترکیه به یونان چند روز است که خبرساز شده، پیشنهاد دریافت پناهندگی از سوی کانادا را رد کرده است.
براساس گزارشها عبدالله کردی ، پدر دو کودکی که غرق شدنشان به همراه مادرشان در مسیر ترکیه به یونان چند روز است که خبرساز شده، پیشنهاد دریافت پناهندگی از سوی کانادا را رد کرده است.
به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم ، او که انتشار تصویر جسد فرزند خردسالش، در ساحل دریای بودروم ترکیه، توجه ها را به بحران پناهجویان جلب کرده گفته می خواهد در سوریه و در کنار آرامگاه همسر و دو فرزندش بماند. پیشتر کانادا درخواست پناهندگی او، همسر و دو فرزندش را رد کرده بود.
خواهر عبدالله کردی، که ساکن ونکوور کانادا است، گفته است که می خواسته اسپانسر خانواده اش بشود تا آنها را به کانادا ببرد، اما درخواست آنها رد شد.

پدر کودک غرق شده سوری، پناهندگی کانادا را رد کرد , اخبار گوناگون

عبدالله کردی پیشتر در مصاحبه ای با بی بی سی از شرایط دردناک مرگ همسر و فرزندانش سخن گفت.
عبدالله گفت کمی پس از از آن که قایقشان ترکیه را به مقصد یونان ترک کرد گرفتار امواج شد و کسی که هدایت قایق را به عهده داشت شناکنان آنان را رها کرد و رفت. عبدالله کردی افزود: “سعی کردم بچه ها و زنم را بگیرم، اما امیدی نبود. یکی یکی مردند.”
اجساد آنها در کوبانی به خاک سپرده شد.
در همین حال صدراعظم اتریش گفته است که این کشور و آلمان توافق کرده اند که مرزهایشان را به روی پناهجویانی که در مجارستان هستند، باز کنند.
اظهارات صدراعظم اتریش کوتاه زمانی پس از آن عنوان شد که بر اساس گزارشها مقامات مجارستانی تصمیم گرفتند تا برای تعدادی پناهجو که با پای پیاده بسوی مرز در حال حرکت بودند، اتوبوس اعزام کنند.
مقامات کشورهای اتحادیه اروپا تلاش دارند تا بر سر حل کمک به بحران این پناهجویان به توافقاتی برسند.
پیشتر نیز دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس گفت که این کشور ۱۰۰ میلیون پوند ( ۱۵۲ میلیون دلار) به حل بحران پناهجویان سوریه اختصاص می دهد.
کامرون که به اسپانیا سفر کرده در جمع خبرنگاران گفت: “اعلام می کنم که این کشور ۱۰۰ میلیون پوند دیگر برای کمک به پناهجویان اختصاص می دهد. به این ترتیب مجموع کمکهای انگلیس به بیش از یک میلیارد پوند می رسد. ”
به گفته نخست وزیر انگلیس “۶۰ میلیون پوند از این کمک اضافی صرف کمک به سوری هایی خواهد شد که هنوز در این کشور هستند و بقیه این کمک مالی به ترکیه، اردن و لبنان اختصاص داده می شود.”
کامرون پیشتر آمادگی این کشور را برای پذیرش “هزاران ” پناهنده بیشتر اعلام کرد.

جام جم آنلاین

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در اخبار گوناگون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شش =

*

بررسی

چطور میتوان وابستگی به گوشی را کمتر کرد؟

وابستگی به گوشی های هوشمند امروزه در اکثر افراد دیده میشود, طوری که نمیتوانند حتی یک دقیقه…