صفحه اصلی مجله موفقیت موفقیت ۵ حقیقت درباره پول، پول خوشبختی نمی آورد!

۵ حقیقت درباره پول، پول خوشبختی نمی آورد!

0 خواندن ثانیه
۰
0
4

۵ حقیقت درباره پول، پول خوشبختی نمی آورد! , موفقیت
پول خوشبختی نمی آورد !

بر اساس یک تحقیق جدید ۷۱ درصد از آمریکایی ها پول را عامل مهم در زندگی شان می دانند که این درصد فقط مختص به مردمان آمریکا نیست. بر اساس این تحقیق برخی از مردم دنیا نیز پول را عامل استرس می داند ولی استرس های مربوط به پول حول اعداد و ارقام نمی چرخد. این مشکل به طبقه های اجتماعی ـ اقتصادی جامعه هم کشیده می شود.

۱. به کمتر از آنچه فکر می کنید نیاز دارید

بیشتر چیزهایی که تصور می کنیم نمیتوانیم بدون آنها زندگی کنیم. برای بیشتر مردم جهان یا حتی پدر و مادر بزرگتان کالای لوکس به حساب می آیند. این کالاها باعث ایجاد استرس در مردم جامعه می شود.

۲. پول خوشبخت تان نمی کند

این فقط یک توهم است که فکرکنید پول باعث خوشبختی شما میشود. تحقیقات بیشماری تا امروز این مسئله را ثابت کرده است. تجربه هم همین را میگوید، بعضی از شادترین آدم هایی که احتمالا می شناسید به هیچ عنوان دارای ثروت زیادی نمی باشند.

۳. پول هدف اصلی کار کردن نیست

پرداخت های مالی همیشه به عنوان یک انگیزه دهنده همیشگی موثر نیست و رابطه بین درآمد و رضایت از کار بسیار کم خواهد بود.به روایتی دیگر هرچه درآمدتان بیشتر باشد رضاییتان از کاری که انجام می دهید بیشتر نخواهد بود.

۴. ثروت هم مشکلات خاص خود را دارد

فقر مشکلاتی به همراه دارد. هیچ شکی در آن نیست ولی تمام مشکلات نیز با پول حل نخواهد شد. ما فکر میکنیم که بودن پول همیشه خوب است و دوست داریم که پولدار باشیم، ولی پول هم مشکلات خاص خودش را دارد. باعث از بین رفتن همدلی میشود، غرور و خودخواهی را بالا میبرد، باعث تنهایی میشود.

۵. آرزوی پول دار شدن زندگیتان را تباه خواهد کرد

شنیده ایم که عشق به پول ریشه بدی هاست. ولی خیلی وقت ها میل به داشتن بیشتر و بیشتر، زندگیمان را تباه خواهد کرد، میل به پول اندوزی باعث از بین رفتن زمان با ارزش ما میشود و شاید تنوانیم درک درستی از زندگی به دست بیاوریم. با تمام این تفاسیر ما نمیگوییم پول بد است اما زیاده خواهی برای بدست آوردن پول باعث این میشود که زندگیتان زیر و رو شود.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در موفقیت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

*

بررسی

سفید کردن دندان در خانه با چند روش ساده

داشتن دندان هایی مرواریدی و سفید یکی از رازهای جذابیت و زیبایی است. شما هم اگر به دنبال را…