صفحه اصلی اخبار اجتماعی کارنامه سلامت برای دانشجویان جدید الورود

کارنامه سلامت برای دانشجویان جدید الورود

19 خواندن ثانیه
۰
0
0

کارنامه سلامت برای دانشجویان جدید الورود , اجتماعی

سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه دانشجویان جدید الورود همه مقاطع تحصیلی کارنامه سلامت دریافت می‌کنند، جزئیات کارنامه سلامت، سال تحصیلی جدید را تشریح کرد.
دکتر حمید یعقوبی با بیان اینکه همه دانشجویان مقاطع کاردانی تا دکترا کارنامه سلامت، دریافت می‌کنند افزود: امسال مقرر شد کارنامه سلامت به دانشجویان روزانه، شبانه و دانشجویان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی که سرانه فرهنگی، ورزشی و مشاوره‌ای دریافت می‌کنند، اعطا شود.
وی از وجود مرکز مشاوره در ۱۱۰ دانشگاه خبر داد و اظهار کرد: در همه ۱۱۰ دانشگاه دولتی، کارنامه سلامت، روان به دانشجویان اعطا می‌شود . در بسیاری از این دانشگاه‌ها نیز یا مراکز بهداشت وجود دارد، یا با درمانگاه‌های خارج از دانشگاه قراردادی منعقد شده تا کارنامه سلامت در این دانشگاه‌ها تهیه و به دانشجویان اعطا شود.
سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان با تاکید بر اینکه همه دانشجویان روزانه و شبانه باید توسط دانشگاه‌ها برای بررسی دعوت شوند، افزود: دانشجویان طی یک مصاحبه حضوری مورد ارزیابی روانشناسی و پزشکی قرار می‌گیرند و دانشجویانی که بر اساس ارزیابی و معاینات اولیه، نیاز به بررسی‌های تخصصی‌تر، آزمایش‌های تکمیلی و مشاوره بیشتر داشته باشند به مراکز مشاوره دعوت می‌شوند و به صورت تخصصی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.
دکتر یعقوبی با بیان اینکه در کارنامه سلامت، باید هر دو مرحله غربالگری و پیگیری مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: در معاینات اولیه همه دانشجویان مورد بررسی قرار می‌گیرند، اما مرحله دوم که همان مرحله پیگیری است نیز باید توجه شود و دانشجویانی که نیاز به آزمایشات و بررسی تکمیلی دارند از طریق ایمیل، تلفن یا دعوتنامه به مراکز مشاوره و بهداشت دعوت شوند و به طور جدی‌تر مورد ارزیابی قرار گیرند.
انجام آزمایش قندخون از همه دانشجویان جدیدالورود سراسر کشور
سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان در ادامه در مورد تغییرات کارنامه سلامت، امسال با سال گذشته توضیح داد: این کارنامه در بخش معاینات جسمانی آزمایشات قند خون تغییراتی کرد.
سال گذشته فقط از دانشجویان دانشگاه‌های سطح شهر تهران آزمایش قند خون گرفته می‌شد اما امسال این آزمایش از دانشجویان کل کشور گرفته خواهد شد و بر اساس این معاینه و آزمایش اگر مورد مشکوکی به مشکل قند خون و دیابت وجود داشت در آزمایشات تکمیلی از این فرد آزمایش قند خون برای دیابت گرفته می‌شود.
دکتر یعقوبی در پایان در مورد آمار دانشجویانی که امسال کارنامه سلامت، دریافت می‌کنند گفت: آمار باید توسط سازمان سنجش اعلام شود اما پیش بینی ‌ این است که بیش از ۱۰۰ هزار نفر در دانشگاه‌های دولتی کارنامه سلامت، دریافت کنند. البته به این آمار دانشجویان دانشگاه‌های غیر دولتی نیز اضافه می شوند.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در اجتماعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − دو =

*

بررسی

مواد غذایی مفید برای ریکاوری بعد از ورزش

به طور کلی نوع تغذیه و زمان صحیح آن پس از ورزش و انجام فعالیت های بدنی می تواند اثر ورزش ر…