پورتال خبری تفریحی

حضور ۴ ورزشکار زن عربستانی در المپیک ۲۰۱۶

0 0

حضور 4 ورزشکار زن عربستانی در المپیک 2016 , اخبار ورزشی کمیته‌ ملی المپیک عربستان سعودی تایید کرد ۴ ورزشکار زن عربستانی همراه با تیم این کشور به بازی‌های المپیک فرستاده می‌شوند.

چهار ورزشکار زن عربستانی، دومین گروه از زنان این کشور هستند که به بازی‌های المپیک می‌روند. نام این چهار ورزشکار ‘سارا العطار’، ‘لوبنا العمر’، ‘کاریمان ابوالجدیل’ و ‘وجود فهمی’ است. این زنان در حالی به المپیک می‌روند که هنوز زنان عربستان اجازه رانندگی در این کشور را ندارند.

همچنین نام ورزشکاران مرد و زن عربستان به صورت جداگانه اعلام شده است زیرا حساسیت‌هایی در این کشور وجود دارد. به این چهار ورزشکار زن وایلد کارت داده می‌شود تا بدون نیاز به استانداردهای رسمی بتوانند در مسابقات شرکت کنند. در  المپیک لندن ۲۰۱۲ نیز عربستان به همین شیوه، دو زن ورزشکار را به المپیک فرستاد.

العطار در بازی‌های المپیک لندن نیز حضور داشته است. او دونده ۸۰۰ متر است. ابوالجدیل نیز در دوی ۱۰۰ متر مسابقه می‌دهد. العمر ورزشکار شمشیربازی و فهمی ورزشکار وزن ۵۲ – کیلوگرم جودو است. زنان عربستانی با مشکلات زیادی برای ورزش در کشور خود روبرو هستند. قوانین سختی برای شرکت کردن آنها در تورنمنت های بزرگ وجود دارد.

باشگاه‌ برای خانم‌ها به راحتی در عربستان مجوز نمی‌گیرند و تعداد آنها در این کشور بسیار کم است. عربستان اخیرا اصلاحات اقتصادی انجام داده است تا بودجه بیشتری صرف باشگاه‌های زنانه و مجوز گرفتن آنها شود. هدف این برنامه افزایش باشگاه‌های زنانه تا سال ۲۰۲۰ است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 9 =