پورتال خبری تفریحی

با ۱۳ مهارت که لازمه موفقیت هستند آشنا شوید

0 0

با 13 مهارت که لازمه موفقیت هستند آشنا شوید , موفقیت

با ۱۳ مهارت که لازمه موفقیت هستند آشنا شوید

شاید شما هم موافق باشید که بهترین لذت های زندگی رایگان هستند، اما این بدین معنی نخواهد بود که کسب این لذت ها نیاز به تلاش و پشتکار ندارد.
این موضوع وقتی صحبت از کسب مهارت های اساسی زندگی به میان می آید از اهمیت ویژه ای برخوردار می شود. مهارت هایی وجود دارند که شاید به نظر ساده و پیش پا افتاده بیایند، ولی کسب آنها می تواند تاثیری شگفت انگیز در زندگی ما ایجاد کند. حالا سوال اصلی این است که: کدام مهارت ها مفیدترین و در عین دشوارترین هستند؟
در ادامه قصد داریم ۱۳ مهارت که لازمه موفقیت برای هر کسی که قصد پیرفت در زندگی داردر را به شما معرفی کنیم که با یادگیری آنها به موفقیت نزدیک خواهید شد. البته بد نیست گوشزد کنیم که کسب این مهارت ها هم نیازمند صرف زمان و انرژی است و هم آنقدرها که تصور می کنید ساده نیست.

خواب خود را مدیریت کنید

با 13 مهارت که لازمه موفقیت هستند آشنا شوید , موفقیت

توصیه های بسیار زیادی در خصوص خواب کافی شبانه شده است و راهکارهای زیادی هم برای اطمینان از اینکه هر شب مدت زمان لازم را در خواب به سر می برید معرفی شده است که می توانید هر یک از آنها را برگزینید. اما نکته مهم این است که باید حتما بتوانید خواب و استراحتی آرامش بخش در شب داشته باشید و مهم تر اینکه برنامه خوابتان باید منظم باشد. تحقیقات متعددی نشان داده اند که حفظ یک برنامه مشخص برای خواب به خواب بهتر و انرژی بیشتر در هنگام برخاستن کمک می کند. این انرژی در طول روز با شماست و شما را در دستیابی به اهدافتان کمک می کند.

با دیگران همدلی کنید

شما می توانید یکی از برجسته ترین و ثروتمندترین افراد باشید اما تا زمانی که به دیگران اهمیت ندهید و در موقع لزوم با آنها همدلی نکنید، در واقع هیچ دارایی ندارید. فعالان دنیای کسب و کار اعتقاد دارند که ویژگی همدلی یک قابلیت اصولی انسانی است که دنیای مدرن کسب وکار آن را بی معنا کرده است. همدلی یا توانایی درک احساسات دیگران، قابلیتی است که بزرگان حوزه فروش و خدمات را به موقعیت برتر و موفق خود رسانده است. همدلی روحیه ای تیمی است که افراد را به تلاش بیشتر وامیدارد. همدلی، کارمندان را به فراتر رفتن از محدودیت آرامش خود تشویق می کند و دستیابی به هدفی بزرگ تر را برای خود پاداش می دانند.

زمان خود را مدیریت کنید

مدیریت زمان موثر یکی از مهارت های اساسی برای همگی و بخصوص برای کارفرمایان است. در این زمینه هم باید روشی که مناسب شما باشد را بیابید. محققان می گویند که سخت ترین کار برنامه ریزی است . شما باید بتوانید چنان برنامه ریزی دقیقی از کارهای در دست اجرای خود داشته باشید که انجام تمامی امور را در زمان تعیین شده و مقرر میسر کند.

 

درخواست کمک کنید

با 13 مهارت که لازمه موفقیت هستند آشنا شوید , موفقیت

لوییس کریستی می گوید “یک بار در یک مصاحبه شغلی به من گفتند که اگر نتوانم در صورت لزوم از دیگران کمک بگیرم به درد آن شغل نمی خورم. و من گفتم که می توانم. بعدها متوجه شدم که شخصی که قبل از من در آن سمت بوده زمان زیادی را به دلیل عدم درخواست کمک در اموری که به آنها تسلط نداشته هدر داده است.”
درک زمانی که به کمک نیاز دارید و طلب کمک یکی از مهارت هایی است که یادگیری آن بسیار دشوار است و دلیل آن هم این است که کسی دوست ندارد به ضعف و ناآگاهی متهم شود. اما بد نیست بدانید تحقیق جدیدی از دانشکده بیزنس هاروارد نشان داده که طلب کمک حتی شما را در چشم دیگران تواناتر نشان می دهد. به گفته محققان وقتی از دیگران مشورت و کمک می خواهید به نوعی دانش و توانایی آنها را محک می زنید که به کسب نظر مثبت آنها در مورد شما می انجامد.

در انجام امور مداومت به خرج دهید

فرقی نمی کند که برنامه ورزشی جدیدی را آغاز کرده اید یا دوره آموزشی جدیدی را شروع کرده اید یا روی یک پروژه جدید و مهم کار می کنید؛ در هر حال برای موفقیت در هر برنامه ای باید مداومت به خرج دهید. اکثر افراد وقتی به اوج می رسند دست از تلاش بر می دارند، اما برای باقی ماندن در اوج باید بیشتر تلاش کرد و در کار مداومت جدی تری داشت.

دیدتان را از خود مثبت کنید

در نهایت اینکه دیگران در مورد شما چه فکری می کنند اهمیتی ندارد، اما آنچه شما از خودتان در ذهن دارید مهم است. به دست آوردن سطحی از اعتماد به نفس و حس مثبت به خود داشتن نیازمند زمان است. در مقابل ذهنیت مثبت، ذهنیت منفی از خود را داریم که به عقیده محققان دانشگاه بنتلی به تدریج شخصیت و اعتماد به نفس شما را تحلیل می برد.

 

در مواقع لزوم سکوت کنید

با 13 مهارت که لازمه موفقیت هستند آشنا شوید , موفقیت

نتقاد و گلایه از تمامی وقایعی که مورد پسند و علاقه ما نیستند نمی تواند تا ابد ادامه داشته باشد. گاهی باید فقط سکوت کرد. در موارد زیادی عدم انتقال موضوع و در میان نگذاشتن آن با سایرین بهترین روند مقابله با یک موضوع است. وقتی که عصبانی، مشوش و هیجانزده هستیم ممکن است هر حرفی را به زبان بیاوریم و کار را خراب کنیم و بعد هم پشیمان شویم. اگر بتوانیم در این مواقع سکوت کنیم یکی از مهم ترین مهارت های لازم برای موفقیت را کسب کرده ایم که البته یکی از دشوارترین مهارت ها نیز هست.

گوش کنید

همزمان با کسب مهارت سکوت، مهارت خوب گوش کردن را نیز بیاموزید. اکثر افراد در محل کار خود با کوهی از وظایف و اموری که باید انجام شود روبرو هستند؛ پاسخگویی به ایمیل ها و تلفن ها و شرکت در جلسات و مانند آن. یعنی ذهنمان خیلی گرفتار است. یک راهکار برای اینکه بتوانیم شنونده خوبی باشیم این است که آنچه شنیده اید را برای شخص دیگری تعریف کنید. در این صورت همه از همه موارد لازم مطلع هستند.

سرتان به کار خودتان باشد

یادگیری و تسلط به این مهارت سال ها زمان می برد! مداخله در کار دیگران هیچ کمکی به آنها نمی کند و فقط وقت شما را هدر می دهد. تا وقتی که از شما نظری خواسته نشده دخالت نکنید و انرژی خود را برای انجام اموری که به شما مربوط است صرف کنید.

 

غیبت نکنید

با 13 مهارت که لازمه موفقیت هستند آشنا شوید , موفقیت

ارتباط ما با سایرین یکی از مهمترین موارد زندگی است. و مهمترین مورد در خصوص ایجاد و حفظ ارتباط خوب با دیگران ایجاد حس اعتماد است. یکی از ساده ترین راه ها برای شکستن اعتماد، پشت سر دیگران حرف زدن است. یادگیری پرهیز از غیبت کاری بسیار دشوار است چراکه بدین ترتیب از خیلی مکالمات دوری خواهید جست و باید از بسیاری از افراد که نقش مهمی در زندگی شما دارند دوری کنید. اما نهایت تلاش خود را بکنید تا وارد این مباحث نشوید. نتیجه آن کسب اعتماد دیگران است که می تواند موفقیت شما را تسهیل کند.

 

افکارتان را در کنترل خود درآورید

برای اینکه بتوانید به اهداف خود دست یابید باید بتوانید به افکارتان جهت بدهید. مشکل اینجاست که همه ما محصولی از تجربیات گذشته خود هستیم و تفکرات ما هم از همین تجربیات شکل می گیرند. اما باید بدانیم که آینده مانند گذشته نیست و افکار خود را برای ورود به زمان آینده جهت دهی کنیم.

در زمان حال زندگی کنید

محققانی که بر روی مقوله “شادی” تحقیق کرده اند می گویند که مردم مهارت زیادی در خصوص زندگی در زمان حال و در لحظه را ندارند. آنها می گویند که ۴۷ درصد مواقع، مردم در حین انجام کار به چیز دیگری فکر می کنند و این شادمانی ما را تحت الشعاع قرار می دهد. مردم وقتی ذهنشان به کاری که مشغول انجام آن هستند معطوف نیست کمتر احساس شادی می کنند. بعنوان مثال، مردم رفت و آمد در مسیر کار و منزل را دوست ندارند و این یکی از فعالیت های نه چندان مورد علاقه است. ولی ثابت شده است که اگر تمرکز خود را بر رفت و آمد و مسیر خود قرار دهند نسبت به زمانی که به موضوع دیگری در طول مسیر می اندیشند بیشتر احساس شادمانی می کنند. و قطعا افراد شادتر موفق تر نیز هستند.

 

نظرات خود را در جمع بیان کنید

با 13 مهارت که لازمه موفقیت هستند آشنا شوید , موفقیت

حرف زدن در جمع ممکن است برای بسیاری از ما دشوار باشد. بسیاری از سخنوران ابتدا از صحبت کردن در جمع مردم دچار ترس و اضطراب می شده اند. این مهارت نیز نیاز به تمرین بسیار زیاد و صرف زمان دارد. اگر بتوانید نظرات خود را با آرامش در حضور دیگران بیان کنید شانس کسب موافقت آنها با نظراتتان نیز بیشتر است و به همان نسبت دستیابی شما به موفقیت نیز تسهیل می شود.

 

منبع : تک شات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 9 =