پورتال خبری تفریحی

بازداشت عامل کشتار یک آهو و بره‌اش در موته

0 0

بازداشت عامل کشتار یک آهو و بره‌اش در موته , حوادث عامل کشتار بیرحمانه یک ماده آهو و بره‌اش  در پناهگاه حیات وحش موته دستگیر شد.

 ساعت ۱۵ بعد از ظهر روز چهارشنبه نیروهای یگان محیط زیست پناهگاه حیات وحش موته اصفهان حین گشت و کنترل در منطقه متوجه خودروی مشکوک در نزدیکی یک چشمه شدند.

فرمانده یگان محیط زیست استان اصفهان در این باره گفت: راننده خودرو با مشاهده مامورین اقدام به فرار نموده و محیط بانان نیز به تعقیب وی پرداختند.

مرتضی جمشیدیان اظهار داشت: محیط بانان پس از مدتی تعقیب و گریز خودروی مذکور را مجبور به توقف نموده و به تفتیش آن پرداختند.

 بازداشت عامل کشتار یک آهو و بره‌اش در موته

 

بازداشت عامل کشتار یک آهو و بره‌اش در موته , حوادث

در جریان بازرسی از این خودرو لاشه یک آهوی ماده و بره شیرخواره اش به همراه یک قبضه اسلحه پنج تیر غیرمجاز (قاچاق) کشف و ضبط شد.

در این رابطه یک متهم بازداشت شده و پس از تنظیم صورتجلسه جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شد.

بر اساس نرخ جدید بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک آهو معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است. بنابراین متهم می بایست مبلغ دویست میلیون ریال به حساب دولت واریز کند.

همچنین متهم در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی در منطقه حفاظت شده محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهد شد.

بر اساس بند الف ماده ۶ قانون «مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز» مصوب ۱۳۹۰/۶/۷ ، هر کس بطور غیرمجاز سلاح شکاری و یا مهمات آن را خریداری، نگهداری و یا حمل نماید به حبس از ۹۱ روز تا شش ماه و یا جزای نقدی تا سقف بیست میلیون ریال محکوم خواهد شد.

ضمن اینکه بر اساس ماده ۱۸ قانون فوق الذکر، کلیه سلاح، مهمات، اقلام و مواد کشف شده موضوع این قانون به موجب حکم دادگاه به نفع دولت (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) ضبط میشود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × سه =