صفحه اصلی ورزش سایر ورزش ها چگونه تصاویر دیدنی از مسابقات شنای المپیک برزیل گرفته شد؟

چگونه تصاویر دیدنی از مسابقات شنای المپیک برزیل گرفته شد؟

23 خواندن ثانیه
۰
0
0

چگونه تصاویر دیدنی از مسابقات شنای المپیک برزیل گرفته شد؟ , سایر ورزش ها عکاسی با دوربین‌های زیرآبی، چیز تازه‌ای نیست، ولی تغییر تازه در فناوری این دوربین‌ها، اجازه می‌دهد، ورزشکاران را در تمام مسیر شنا و همه لحظات از زیر، زیر نظر داشت و زاویه دوربین‌ها را با کنترل‌هایی شبیه کنترل ایکس باکس، تغییر داد…

چگونه تصاویر دیدنی از مسابقات شنای المپیک برزیل گرفته شد؟

 شاید با دنبال کردن اخبار المپیک ریو ۲۰۱۶، به عکس‌های زیبایی که از مسابقات شنا گرفته شده‌اند، برخورده‌اید؛ اما این عکس‌های با وضوح بالا که پیداست، با استفاده از دوربین‌های زیرآبی گرفته شده‌اند، چطور شکار شده‌اند؟

چگونه تصاویر دیدنی از مسابقات شنای المپیک برزیل گرفته شد؟ , سایر ورزش ها

یکی از شاخص‌ترین عکاسان ورزشی که به برزیل اعزام شده است، یکی از عکاسان Getty Images به نام «آدام پرتی» است. عکس‌های زیبا و تأثیرگذاری که از مایکل فلپس در جریان مسابقات المپیک گرفته شده‌اند، جزو شاهکارهای او هستند. از جمله عکسی که او از مسابقه شنای ۲۰۰ متر پروانه گرفت و پیروزی فلپس را تنها با اختلاف یک صدم ثانیه، نشان می‌دهد. این شاید تنگاتنگ‌ترین پیروزی در تاریخ ورزش باشد!

عکاسی با استفاده از دوربین‌های زیرآبی، چیز تازه‌ای نیست، ولی تغییر تازه در فناوری این دوربین‌ها، اجازه می‌دهد که ورزشکاران را در تمام مسیر شنا و همه لحظات از زیر، تحت نظر داشت و زاویه دوربین‌ها را با کنترل‌هایی شبیه کنترل ایکس باکس، تغییر داد و به آنها دستور ثبت عکس داد.

به این ترتیب، می‌شود عکس‌هایی با زوم و وضوح بالا تهیه کرد و دیگر لازم نیست به عکس‌های محدود از زوایایی کم، بسنده نمود.

در این میان باید بدانید که عکاس‌ها از سوی خبرگزاری‌ها، تحت فشار زیاد هستند تا عکس‌هایی با کیفیت بالا و تأثیرگذاری بیشتر تهیه کنند و رقابت بین آنها بسیار شدید است.

دوربین‌های روباتیک که «آدام پرتی» به آنها مجهز است، از نوع Canon 1DX Mark II هستند.

قسمت ناپیدای کار این عکاسان ورزشی این است که آنها مجبورند، روزانه دوربین‌های زیرآبی را چک کرده و ده‌ها متر کابل برق را زیر آب به درستی کنترل کنند تا مشکلی به هنگام ثبت عکس‌ها پیش نیاید. به همین منظور همه این عکاس‌های ورزشی باید سررشته‌ای از شنا و حتی غواصی داشته باشند!

چگونه تصاویر دیدنی از مسابقات شنای المپیک برزیل گرفته شد؟ , سایر ورزش ها

چگونه تصاویر دیدنی از مسابقات شنای المپیک برزیل گرفته شد؟ , سایر ورزش ها

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در سایر ورزش ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

*

بررسی

عکس مریم معصومی با مدل موی جدید!

مریم معصومی بازیگر ۳۰ ساله کشورمان, از مدل موی جدید خود رونمایی کرد! عکس مریم معصومی با مد…