پورتال خبری تفریحی

طولانی‌ترین هواپیمای جهان به پرواز در آمد

0 0

طولانی‌ترین هواپیمای جهان به پرواز در آمد , عمومی Airlander 10 طولانی‌ترین هواپیمای جهان است که به تازگی اولین پرواز آزمایشی خود را تجربه کرده است. با آریاهوم همراه باشید.

طولانی‌ترین هواپیمای جهان به پرواز در آمد

هواپیمایی که در تصویر می‌بینید، گرچه از لحاظ ظاهری طراحی بسیار عجیبی دارد اما موفق شده رکورد جدیدی را در تاریخ ثبت کند و به عنوان طولانی‌ترین هواپیمای جهان در آسمان پرواز کند، این هواپیما می‌تواند آینده صنعت هواپیمایی را متحول کند.

شرکت Hybrid Air Vehicles بالاخره موفق شد Airlander 10 را با موفقیت به پرواز در آورد. Airlander 10 در واقع ترکیبی از یک هواپیما و یک کشتی هوایی است که با طول ۹۲ متر، طولانی‌ترین وسیله حمل و نقل هوایی محسوب می‌شود.

اولین پرواز Airlander 10 بر فراز شهر بدفوردشایر در حومه بریتانیا انجام شده و این پرواز مدت زمان بسیار کوتاهی نیز داشته است. در هر حال همین پرواز کوتاه نشان داده که این غول هوایی آمادگی پرواز در آسمان را دارد.

تا به امروز تنها یک نمونه از Airlander 10 تولید شده است، در هر حال این وسیله هوایی به این زودی‌ها به مرحله تولید انبوه نمی‌رسد و شرکت Hybrid Air Vehicles پیش بینی می‌کند که تا سال ۲۰۲۱ میلادی در هر سال تنها بتواند ۱۰ نمونه از آن را تولید کند. در هر حال اگر این شرکت بتواند هدف خود را محقق کند، تحول بزرگی در حوزه هواپیمایی ایجاد خواهد کرد.

Airlander 10 می‌تواند ۵ روز بدون فرود آمدن در آسمان پرواز کند که برای اهداف ارتباطی، ماموریت‌های شناسایی نظامی انسانی یا حتی پروازهای مسافرتی با مسافت طولانی بسیار کارآمد خواهد بود. این نوع هواپیمای هیبریدی سر و صدای بسیار کمی دارد و در مقایسه با یک هواپیمای معمولی، آلودگی بسیار کمتری نیز تولید می‌کند به این ترتیب این هواپیماها می‌توانند در مناطقی به پرواز در آیند که پرواز سایر هواپیماها دردسرهای بسیار زیادی دارد.

طولانی‌ترین هواپیمای جهان به پرواز در آمد , عمومی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =