پورتال خبری تفریحی

پیرترین درخت اروپا ،که ۱۰۷۵ سال عمر دارد

0 0

پیرترین درخت اروپا ،که 1075 سال عمر دارد , جالب و خواندنی یک درخت کاج با عمر ۱۰۷۵ به عنوان پیرترین درخت اروپا انتخاب شده است.

پیرترین درخت اروپا

یک درخت کاج بوسنی با ۱۰۷۵ سال سن، عنوان پیرترین درخت اروپا را به خود اختصاص داد.

تیمی از دانشمندان دانشگاه استکهلم در سوئد، دانشگاه ماینتس آلمان و دانشگاه آریزونا در آمریکا دریافته‌اند که درخت کاج بوسنی با نام علمی Pinus heldreichii و ملقب به «آدونیس» از زمان وایکینگ‌ها در کوهستان پیندوس در شمال یونان زندگی می‌کرده است.
این تحقیقات با بررسی حلقه‌های درخت انجام شده است که علم گاه‌شماری درخت نام دارد و نشان می‌دهد که آدونیس، پیرترین درخت زنده اروپاست.

 

پیرترین درخت اروپا

پیرترین درخت اروپا ،که 1075 سال عمر دارد , جالب و خواندنی

دانشمندان امیدوارند که تغییرات سالیانه حلقه‌های درختانی مانند این کاج و درختانی که در قرن‌های پیشین روی زمین افتاده‌اند اما همچنان روی زمین حفظ شده‌اند، بتواند تاریخ آموزنده‌ای از وضع آب‌وهوایی و زیست محیطی مرتبط با چند هزار سال قبل را ارائه کند.
این درختان هزار ساله طی تحقیقات اکتشافی توسط رصدخانه محیط زیست ماوارینو کشف شدند. این رصدخانه به بررسی تغییرات آب‌وهوایی و تاثیرات آن بر محیط زیست و ساکنان اطراف دریای مدیترانه می‌پردازد.

آدونیس در دوران زندگی خود، امپراتوری بیزانس و حمله وایکینگ‌ها در سال ۹۴۱ پس از میلاد و غلبه عثمانیان بر یونان را در سال ۱۴۴۱ میلادی تجربه کرده است. همچنین این درخت جنگ جهانی دوم را نیز که در آن یونان توسط نازی‌های آلمان اشغال شده بود، به چشم دیده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =