پورتال خبری تفریحی

کاهش هورمون های استرس با ازدواج کردن

0 1

کاهش هورمون های استرس با ازدواج کردن , روانشناسی

کاهش هورمون های استرس با تاهل

 

با ازدواج کردن بسیاری از استرس ها کاهش پیدا میکند.

به گزارش آریاهوم متخصصان معتقدند که تاهل موجب بهبود وضعیت سلامتی افراد شده و با تغییر در روند تولید هورمون ها، استرس را کاهش می دهد، بنابراین افراد مجرد با استرس روحی بیشتری مواجهند.

محققان دانشگاه شیکاگو برای انجام این مطالعه، ۵۰۰ دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد را انتخاب نمودند. ۴۰ درصد مردان و ۵۳ درصد زنان این گروه متاهل بوده و میانگین سنی مردان ۲۹ و زنان ۲۷ سال بود.

از این دانشجویان خواسته شد تا چندین بازی کامپیوتری را که مربوط به رفتارهای اقتصادی بود، انجام دهند و نمونه بزاق آنها قبل و بعد از بازی، جهت ارزیابی سطح هورمون استرس (کورتیزول) مورد بررسی قرار گرفت.

به منظور ایجاد یک تجربه استرس واقعی در افراد گروه، به آنها گفته شد که این تست یک امتحان ضروری بوده و نتیجه آن آینده شغلی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد.

نتایج نشان داد که غلظت هورمون کورتیزول در همه افراد شرکت کننده افزایش یافته است، اما میانگین این هورمون در زنان بیشتر از مردان بود. همچنین مشاهده شد که در نتیجه استرس سطح هورمون تستوسترون در مردان کاهش یافته است.

نتیجه جالب این تحقیق این بود که میزان هورمون کورتیزول در افراد مجرد هر دو جنس بالاتر از افراد متاهل بود.

متخصصان معتقدند که اگرچه ازدواج با کمی استرس همراه است، اما افراد متاهل قادرند بهتر و آسان تر سایر شرایط استرس زای زندگی را مدیریت کنند و در واقع ازدواج پاسخ های بدن به استرس را تعدیل می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 − دو =