پورتال خبری تفریحی

۷ نشانه ای که ثابت می کند شما موفق هستید

0 0

7 نشانه ای که ثابت می کند شما موفق هستید , موفقیت

۷ نشانه این که شما موفق هستید

شاید شما به اندازه آرزوها و جاه طلبی‌هایتان موفق نباشید، اما اگر این ۷ نشانه را در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود می‌بینید، پس شما از آن چه که می‌پندارید، موفق‌تر هستید. با نقدستان همراه باشید.
اگر خود را با عده خاصی از افراد مقایسه کنید ممکن است احساس کنید که موفق نیستید. اگر شما یک کارآفرین هستید و خود را با ریچارد برانسون مقایسه کنید، قطعا شما موفق به حساب نمی‌آیید. یا اگر شما یک موسیقیدان هستید و خود را با هانس زیمر مقایسه کنید.
 
مشکل اصلی مقایسات این است. مهم نیست که چقدر موفق هستید، همیشه فردی پیدا می‌شود که از شما موفق‌تر است. همیشه فرد بهتر یا باهوش‌تر یا ثروتمندتر یا خوشحال‌تر از شما یافت می‌شود.
 
پس خود را با دیگران مقایسه نکنید و فقط به خودتان توجه کنید. در ادامه ۷ نشانه این که شما از چیزی که فکر می‌کنید، موفق‌تر و خوشحال‌تر هستید، بیان می‌کنیم.
 

۱. شما پول کافی برای اعمال تغییرات مثبت دارید

زندگی برخی افراد به چک حقوق‌شان بستگی دارد و برخی حتی از بعضی لازمات زندگی چشم پوشی می‌کنند.
اگر شما پول کافی دارید و هزینه زیادی نیز ندارید، شما می‌توانید با آن تغییرات مثبتی ایجاد کنید. چه این تغییرات سرمایه‌گذاری باشد یا رفتن به یک تعطیلات یا ثبت نام در یک کلاس آموزشی. اگر شما با پول خود کاری را می‌کنید که دوست دارید، نه کاری که مجبور هستید، پس انسان موفقی هستید، زیرا زندگی شما به چک حقوق‌تان وابسته نیست و از آن پول برای موفقیت بیشتر استفاده می‌کنید.

7 نشانه ای که ثابت می کند شما موفق هستید , موفقیت

۲. شما دوستان نزدیک دارید

دوستی‌های نزدیک بسیار کمیاب شده‌اند. یک تحقیق نشان داده که در بیست سال گذشته، تعداد دوستانی که انسان می‌تواند مهم‌ترین مسائل زندگی خود را با آن‌ها در میان بگذارد، از ۲.۹۴ به ۲.۰۸ کاهش پیدا کرده است (نکته جالب این است که ظهور و اوج شبکه‌های اجتماعی هیچ تأثیر مثبتی روی این نرخ نگذاشته است.)
اگر بیش از دو یا سه دوست نزدیک دارید، خوشحال باشید، نه تنها به خاطر این که ارتباطات اجتماعی دارید، بلکه تأثیر مثبت این روابط روی زندگی شما، دو برابر ورزش‌کردن و به خوبی ترک کردن سیگار است.
 
و هنگامی که بحث روابط حرفه‌ای در میان باشد…
 

۳. شما افراد اطراف خود را انتخاب می‌کنید

برخی افراد کارمندانی دارند که آن‌ها را دیوانه می‌کنند. برخی مشتریانی به شدت نامطبوع دارند. عده‌ای دیگر آشنایانی دارند که بسیار خودخواه هستند.
این افراد را خودتان به زندگی خود راه می‌دهید. هر فردی که در زندگی حرفه‌ای یا شخصی شماست، به خاطر خود شماست.
 
افراد موفق، افراد موفق را جذب می‌کنند. افراد سختکوش، افراد سختکوش را جذب می‌کنند. افراد مهربان با افراد مهربان خو می‌گیرند. کارمندان خوب می‌خواهند برای مدیران خوب کار کنند.
اگر افراد اطراف شما، همان‌هایی هستند که شما می‌خواهید اطراف شما باشند، شما موفق هستید (و اگر این گونه نیست، پس بهتر است در زندگی خود تغییری دهید.)

7 نشانه ای که ثابت می کند شما موفق هستید , موفقیت

۴. شکست برای شما، یک تمرین است

شکست خوردن آزاردهنده است اما بهترین راه آموزش و پیشرفت، همین است. همیشه سر راه شما موانع، مشکلات و آزمون‌هایی قرار می‌گیرد اما در انتها با پشتکار پیروز خواهید شد.
 
اگر شما شکست را بپذیرید، از آن درس بگیرید و مسئولیت آن را بر عهده بگیرید تا بار دیگر، نتیجه دیگری به دست آورید، پس شما موفق هستید.
و به مرور زمان، موفق‌تر نیز خواهید شد زیرا هیچ گاه از بهتر بودن دست نمی‌کشید.

 

۵. شما از هیچ کس طلبکار نیستید

همه ما با افرادی آشنا شده‌ایم که احساس نزدیکی با آن‌ها داریم و حس می‌کنیم که دوست خوبی برای ما هستند و ناگهان متوجه می‌شویم که چیزی از ما می‌خواهند.
و از آن‌جا به بعد، همه چیز تغییر می‌کند.
 
رابطه‌ای که تا الان دوستانه به نظر می‌رسید، نیازمندان و حتی حریصانه به نظر می‌رسد و شاید شما از این که درخواست کمک فردی را رد کنید، احساس گناه کنید.
اما افراد موفق، به کسی نیازمند نیستند. آن‌ها در صورت لزوم، کمک می‌کنند اما از کسی طلبی ندارند. در واقع، تمرکزشان روی این است که چه کمکی از آن‌ها برای دیگران بر می‌آید.
 

۶. شما به دیگران اجازه درخشش می‌دهید

شاید شما تمام کارها را انجام داده باشید اما اگر از انجام کارهایتان، به دنبال ستایش و کسب جوایز نیستید، پس موفق هستید. در واقع، شما از درون احساس غرور می‌کنید و این مهم است. شما به افتخار نیازی ندارید. شما می‌دانید که چه دستاوردی دارید.
 
اگر از تأثید دیگران لذت می‌برید اما به آن نیازی ندارید، پس موفق هستید.
و شما این مسئله را می‌دانید، حتی اگر آن را نمایش ندهید.

 

۷. شما هدف دارید

افراد موفق هدف دارند. پس هیجان زده، متعهد، پر شور و شوق و شجاع هستند.
و این احساسات را با دیگران به اشتراک می‌گذارند.
 
اگر شما هدفی را پیدا کرده‌اید، هدفی که به شما الهام می‌بخشد، به شما انرژی می‌دهد، شما را هیجان زده می‌کند تا به سراغ آن بروید، پس شما موفق هستید بدون این که برایتان مهم باشد که چه پولی از آن به دست می‌آورید یا دیگران چه فکری درباره شما می‌کنند.
چرا؟ زیرا به سبک خودتان زندگی می‌کنید و این بزرگ‌ترین نشانه موفقیت است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + شش =