صفحه اصلی دانش وفناوری عمومی فیسبوک ، اینستاگرام و دعوا بر سر یک اسم!

فیسبوک ، اینستاگرام و دعوا بر سر یک اسم!

26 خواندن ثانیه
۰
0
0

فیسبوک ، اینستاگرام و دعوا بر سر یک اسم! , عمومی

فیسبوک ، اینستاگرام و دعوا بر سر یک اسم!

 

نرم‌افزار زیست محیطی Littergram این روزها درگیر یک دعوای حقوقی جدی با اینستاگرام و مالک آن، یعنی فیسبوک است. دعوا بر سر یک اسم!

در سال ۲۰۱۵، دنی لوکاس که از فعالان محیط زیست بریتانیا محسوب می‌شود، نرم‌افزاری را تولید و روانه‌ی بازار کرد که هدف آن، نشان دادن تاثیر تولید زباله بر طبیعت بود. کاربران با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانستند تصاویری از آسیب‌های زیست‌محیطی ناشی از پخش کردن زباله‌ها در طبیعت را به اشتراک بگذارند و از این طریق به دیگران هشدار دهند. به همین دلیل، آقای لوکاس نام Littergram را برای نرم‌افزار خود انتخاب کرد.

نام این نرم‌افزار از دو بخش Litter به معنی زباله و Gram تشکیل می‌شد که همین بخش دومی کار دست آقای لوکاس داده است. در ماه آوریل امسال آقای لوکاس با نامه‌ای از سوی یکی از دفاتر وکالت انگلستان روبرو شد که از شکایت فیسبوک و اینستاگرام از نرم‌افزار او خبر می‌داد. ظاهرا مدیران این دو مجموعه به این نتیجه رسیده‌اند که استفاده‌ی آقای لوکاس از کلمه‌ی gram به نوعی سوء استفاده از اعتبار اینستاگرام است و می‌تواند به موفقیت و اعتبار این نرم‌افزار آسیب برساند.

مدیر Littergram بعد از دریافت این دادخواست با انتشار یک ویدئو در سایت یوتیوب از مارک زاکربرگ، مدیر فیسبوک و مالک اینستاگرام درخواست کرد که با توجه به دغدغه‌های مشترک زیست‌محیطی‌شان، از این شکایت صرف نظر کند و حتی با littergram همکاری هم بکند؛ اما به نظر می‌رسد انسان دوستی آقای زاکربرگ آن قدر نبوده که بشود رویش حساب باز کرد. نتیجه آن که آقای لوکاس و همکارانش باید به فکر نام دیگری برای نرم‌افزار خودشان باشند.

البته به اعتقاد آقای لوکاس، اشتراکات این دو نرم‌افزار فقط در چهار حرف پایانی نامشان و این واقعیت است که هر دو نرم‌افزار به نوعی با به اشتراک گذاشتن عکس سر و کار دارند. اما littergram هیچگاه خودش را رقیبی برای Instagram نمی‌دیده است. از سوی دیگر مدیران اینستاگرام هم بر این نکته تاکید دارند که شکایتی از خود نرم‌افزار ندارند و تنها خواهان تغییر کوچکی در نام آن هستند.

 

برسام

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در عمومی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + ده =

*

بررسی

برای استحکام ناخن ها چه باید کرد؟

برای استحکام ناخن ها چه باید کرد؟ شاید شما هم جزو آن دسته از خانمهایی باشید که از لایه لای…