پورتال خبری تفریحی

مدال طلای سیامند رحمان در پارالمپیک ۲۰۱۶

0 0

مدال طلای سیامند رحمان در پارالمپیک 2016 , سایر ورزش ها

مدال طلای سیامند رحمان

سیامند رحمان قوی‌ترین مرد پارالمپیکی جهان در دسته فوق سنگین با ثبت رکورد ۳۱۰ کیلوگرم ضمن شکستن رکورد جهان و پارالمپیک، موفق به کسب مدال طلای این دسته شد.

در هفتمین روز از بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو و در آخرین روز از رقابت‌های وزنه‌برداری، سیامند رحمان در دسته ۱۰۸+ کیلوگرم با حریفان خود به رقابت پرداخت که با ثبت رکورد ۳۱۰ کیلوگرم در دسته ۱۰۸+ کیلوگرم ضمن کسب مدال طلا، توانست رکورد دنیا و پارالمپیک را نیز برای چهارمین بار جابه‌جا کند.

سیامند رحمان در نخستین حرکت خود موفق به مهار وزنه ۲۷۰ کیلوگرم شد و در حرکت دوم با زدن وزنه ۳۰۰ کیلوگرمی ضمن شکستن رکورد دنیا، مدال طلایش را در دسته ۱۰۸+ کیلوگرم قطعی کرد.

وی برای سومین حرکتش وزنه ۳۰۵ کیلوگرم را انتخاب کرد و موفق به مهار این وزنه شد. همچنین در چهارمین حرکتش سیامند رحمان، وزنه ۳۱۰ کیلوگرم را انتخاب کرد و ضمن اینکه موفق شد رکورد دنیا را برای چهارمین بار جابه‌جا کند، مدال طلای این دسته را نیز از آن خود کرد.

قوی‌ترین وزنه‌بردار جهان برای اولین بار توانست این رکورد تاریخی را در دنیا به نام خود ثبت کند. کاروان ورزشی ایران با طلای سیامند رحمان توانست به جایگاه سیزدهم صعود کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج − چهار =