صفحه اصلی اخبار سیاسی توافق نهایی مذاکرات ۱+۵در انتظار تصمیم سخت

توافق نهایی مذاکرات ۱+۵در انتظار تصمیم سخت

20 خواندن ثانیه
۰
0
0

توافق نهایی مذاکرات 1+5در انتظار تصمیم سخت , سیاسی

المانیتور در گزارشی به روند پیشرفت مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ در وین اشاره کرده و می نویسد: با وجود اختلافات مهم باقی مانده اما یک مقام ایرانی می گوید که پیشرفت های قابل توجهی در زمینه نگارش متن و ضمایم ایجاد شده است.

یک مذاکره کننده  ارشد ایرانی می گوید که ما در همه مسائل پیشرفت خوبی داشتیم اما چند موضوع باقی مانده که باید حل شود و این مسائل باقی مانده باید در جلسه وزرا حل شود.

این مقام ایرانی که خواست نامش فاش نشود در جمع خبرنگاران خارجی گفت: مسائل باقی مانده مسائل سختی هستند، تصمیم های سختی باید در این باره گرفته شود.

این در حالی است که مذاکره کنندگان حاضر در وین به وضوح عنوان کردند که امیدوارند در چند روز باقی مانده به جای بازگشت به کشورهایشان و بازگشت دوباره به وین مذاکرات و رسیدن به توافق نهایی را جمع بندی کنند.

این مذاکره کننده ایرانی همچنین افزود: در شرایط کنونی ما به تمدید احتمالی مذاکرات فکر نمیکنیم. تمدید مذاکرات به نفع هیچ کس نیست.

وی افزود: اگر لازم باشد چند روز دیگر در وین بمانیم بسیار بهتر از این است که به کشورهایمان بازگردیم و بار دیگر برای آغاز یک دور دیگر به وین بیایم.

وزرای خارجه روسیه، چین، فرانسه، آلمان و انگلیس به همراه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در روزهای گذشته به جان کری و جواد ظریف در وین پیوستند و نشست های عمومی ایران و ۱+۵ تا ساعت های شب به طول انجامید.

 

منبع : پارسینه

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در سیاسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =

*

بررسی

علت سکسکه نوزاد چیست؟

یکی از مشکلاتی که برای نوزادها معمولا به وجود می آید سکسکه است. آیا سکسکه نوزاد خطرناک است…