خانه >> اخبار >> اخبار گوناگون >> اولین پیست شتردوانی در سیستان
. .

اولین پیست شتردوانی در سیستان

اولین پیست شتردوانی در سیستان , اخبار گوناگون

 اولین پیست شتردوانی در سیستان

رئیس هیات ورزشهای روستایی و بازی‌های بومی و محلی سیستان و بلوچستان گفت: بزودی اولین پیست شتردوانی در بخش کورین از توابع شهرستان زاهدان احداث می شود.
به گزارش آریاهوم و به نقل از مهر، محمد امیر براهویی افزود: با توجه به علاقه و استقبال جوانان استان سیستان و بلوچستان از ورزش شتر دوانی طبق دستور و قول استاندار سیستان و بلوچستان به زودی اولین پیست شتردوانی در بخش «کورین» احداث خواهد شد .

وی اضافه کرد: سومین دوره مسابقات شتردوانی همزمان با برگزاری نخستین جشنواره پسته در بخش کورین از توابع شهرستان زاهدان برگزار شد. این دوره از مسابقات شتردوانی با حضور استاندارسیستان و بلوچستان، فرماندار زاهدان و جمعی از مسئولان کشوری و استانی برگزار شد.

براهویی ادامه داد: در این دوره از مسابقات ۲۵ نفر شترسوار از شهرستانهای خاش، نصرت آباد و بخش کورین شرکت داشتند که مسافت ۳ کیلومتری مسابقه را را طی کردند.

رئیس هیات ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی و محلی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: هدف از برگزاری مسابقات شترسواری، مشارکت روستاییان و ترویج ورزش شترسواری بین جوانان و نوجوانان استان است که مورد استقبال باشکوهی در کورین قرار گرفت.

loading...
کانال تلگرام آریاهوم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 3 =

*