صفحه اصلی سبک زندگی روانشناسی خوش‌شانسي يا … شانسي

خوش‌شانسي يا … شانسي

0 خواندن ثانیه
۰
0
3

خوش‌شانسي يا ... شانسي , روانشناسی

خوش‌شانسي يا … شانسي
خوش‌شانسي و بدشانسي بيشتر از آن‌كه معلول علت‌هاي ناشناخته باشد، دستاورد تفكر و انديشه هر شخص است. كسي كه به هر دليل خود را همواره بدشانس مي‌داند طبيعتا عملي متناسب با آن بروز مي‌دهد و زمينه‌ساز بدشانسي خودش مي‌شود. البته در مواردي نيز آدمي به دليل عملكرد گذشته‌اش بدشانسي مي‌آورد و نمي‌تواند ريشه آن را دريابد.

اصل واژه شانس، فرانسوي و به معناي فرصت است. كليد ،خوش‌شانسي و بدشانسي افراد در افكار و كردارشان نهفته است. مثلا فرصت‌هاي ظاهرا خوب را در نظر بگيريد، افراد خوش‌شانس مرتبا با چنين فرصت‌هايي برخورد مي‌كنند زيرا افراد راحت‌تر و بازتري هستند، ‌در نتيجه آن‌چه را در اطرافشان وجود دارد و نه فقط آن‌چه را در جست‌وجوي آن‌ها هستند، مي‌بينند. آن‌ها از بودن در كنار ديگران لذت مي‌برند زيرا احتمال زيادي مي‌دهند كه ملاقاتي باعث عوض شدن مسير زندگي‌شان شود. در حالي كه افراد بدشانس عموما عصبي‌تر هستند و اين فشار عصبي توانايي آن‌ها را در توجه به فرصت‌هاي غيرمنتظره مختل مي‌كند در نتيجه آن‌ها فرصت‌هاي غيرمنتظره را به خاطر تمركز بيش از حد بر ساير امور از دست مي‌دهند.

آن‌ها همواره از موقعيت‌ها كه اغلب به صورت اتفاقات جزيي و گاهي كم اهميت هستند، بي‌نصيب مي‌مانند در حقيقت اين افراد موقعيت‌هاي شانس را به دليل بي‌توجهي به اطراف‌شان از دست مي‌دهند. اما افراد خوش‌شانس همواره در حال ربودن موقعيت‌هاي شانس هستند، مثبت فكر مي‌كنند و به آينده خودشان خوش‌بينند. ضمن اين‌كه از روحيه انعطاف‌پذير بالايي برخوردارند و براي كسب شانس از تغييرات نمي‌هراسند و اتفاقات ناگوار را دليل بدشانسي نمي‌دانند. افراد بدشانس معمولا به خودشان خيلي سخت مي‌گيرند، آن‌ها روزهاي متوالي كار مي‌كنند ولي از كارهايي كه مي‌كنند لذت كمي مي‌برند. افراد خوش‌شانس برعكس‌اند، سخت كار مي‌كنند ولي زماني را هم به استفاده از لذت‌هاي كوچك زندگي اختصاص مي‌دهند، مثل نوشيدن يك چاي يا قهوه خوب. اين افراد بسيار شكرگزارند و به چيزهايي كه در زندگي‌شان اثر مثبت دارد فكر مي‌كنند.
بسياري خواهان خوش‌شانسي هستند ولي شمار اندكي در صدد يافتن آن برمي‌آيند. حال وقتي برايتان اتفاق بدي مي‌افتد لحظه‌اي به اين فكر كنيد كه اين موقعيت مي‌تواند نعمتي پنهاني باشد، اين كه چطور از بخت بدتان اقبالي خوب بيرون بياوريد. اقبال بدي را كه برايتان پيش آمده نمي‌توانيد تغيير دهيد ولي مي‌توانيد نحوه واكنش‌تان را بر موضوع عوض  كنيد با بخت بد در درازمدت همانند يك نعمت برخورد كنيد. بدانيد هر بدبختي كه با آن مواجه مي‌شويد، با خودش جوانه‌هاي اقبال فردا را مي‌آورد. در زندگي به تصميماتي كه مي‌گيريد به صورت صحيح و غلط نگاه نكنيد مهم اين است كه تصميم بگيريد و بعد تلاش كنيد از موقعيت براي خود يك موفقيت درست كنيد هر مشكلي راه‌حلي دارد هميشه براي حل يك مشكل از راهش وارد شويد.

منبع: مجله موفقیت – اعظم هاشمي

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در روانشناسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 16 =

*

بررسی

سفید کردن دندان در خانه با چند روش ساده

داشتن دندان هایی مرواریدی و سفید یکی از رازهای جذابیت و زیبایی است. شما هم اگر به دنبال را…