صفحه اصلی سلامت رژیم وتغذیه بیشتر باید شکلات چه رنگی بخوریم؟

بیشتر باید شکلات چه رنگی بخوریم؟

20 خواندن ثانیه
۰
0
0

بیشتر باید شکلات چه رنگی بخوریم؟ , رژیم وتغذیه

بهترین انتخاب ،شکلات تلخ است که تیره‌ترین گونه شکلات می باشد.

شکلات تلخ ، بهترین و سالم ترین شکلات،

برخی از شکلات‌ها با درصد فلاونول بیشتر، کالری‌سوز هستند، اما حتی یک تکه کوچک شکلات، چیزی حدود ۱۶۰ کالری دارد که به لطف شکر و کره‌کاکائو این مقدار افزایش می‌یابد.

دکتر رضا راست‌منش، دکترای تغذیه و رژیم درمانی راه فرار از دریافت این میزان زیاد کالری را، مصرف شکلات‌هایی با درصد کاکائو بالاتر- ۷۰ درصد و بالاتر- دانست. به گفته وی یک تکه کوچک از این شکلات‌ها ولع را برطرف می‌کند و ضمنا کالری کمتری هم دارد.

راست‌منش همچنین توصیه کرد: «شکلات داغ یا همان هات‌چاکلت را با کمی شیر بنوشید و اگر نسبت به مصرف کافئین حساس هستید     به یاد داشته باشید که شکلات‌ها سرشار از کافئین هستند. یک تکه شکلات، چیزی حدود ۲۳ میلی‌گرم کافئین دارد و باید در خوردن آن جنبه احتیاط را در نظر گرفت». راست منش در ادامه به معرفی انواع شکلات‌ها پرداخت و گفت: «شکلات، خالص همان‌طور که از اسمش پیداست درصد بیشتری کاکائو دارد و به پایین آمدن فشارخونتان کمک می‌کند».

وی در رابطه با شکلات شیری تاکید کرد: «خوردن این شکلات، چندان توصیه نمی‌شود چون منبع خوبی از آنتی‌اکسیدان‌ها نیست و چربی بالایی دارد».

وی ،شکلات سفید را هم به دلیل نداشتن دانه کاکائو و نداشتن خواص آنتی‌اکسیدانی و ضدسرطانی انتخاب مناسبی ندانست و در رابطه با ،شکلات مغزدار هشدار داد: «چون مغز دانه‌های متفاوت را داخل خود دارد کالری بالاتری دارد و باید حد تعادل را در آن رعایت کرد».

راست‌منش بهترین انتخاب را ،شکلات تلخ دانست که تیره‌ترین گونه شکلات، است و طرفداران خاص خود را دارد. این دکترای تغذیه و رژیم درمانی خوردن یک تکه از ،شکلات تلخ را در کاهش احساس گرسنگی و محافظت پوست در برابر آفتاب‌سوختگی موثر دانست.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در رژیم وتغذیه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

*

بررسی

برای استحکام ناخن ها چه باید کرد؟

برای استحکام ناخن ها چه باید کرد؟ شاید شما هم جزو آن دسته از خانمهایی باشید که از لایه لای…