پورتال خبری تفریحی

فواید نوشیدن چای سبز برای بدن

0 0

فواید نوشیدن چای سبز برای بدن , رژیم وتغذیه

نوشیدن زیاد چای سبز، اشکالی دارد؟

اگر روزانه دو تا سه فنجان چای سبز می نوشید، کار درستی می کنید! دکتر زو فنگ ژانگ، محقق اپیدمیولوژی سرطان در UCLA، و دانشگاه مرکز پزشکی مریلند توصیه می کند دو تا سه فنجان ( نه لیوان ) چای می تواند برای سلامتتان مفید باشد.

به گزارش سلامت نیوز،چای سبز حاوی آنتی اکسیدان است، از سرما خوردگی پیشگیری می کند و مقداری هم به تقویت متابولیسم کمک می کند، همه اینها این چای را تبدیل به معجونی جادویی در فنجانتان کرده. دلایل زیادی برای نوشیدن روزانه آن وجود دارد اما یکی از سوالاتی که وجود دارد این است: چه مقدار از آن می تواند مناسب باشد؟
با این حال مشخص شده که نوشیدن ۵ فنجان چای در روز نیز باعث کاهش خطر سرطان معده می شود. البته باید به شرایط خود نیز دقت کنید، مثلا اگر نسبت به کافئین حساس هستید یا از بی خوابی رنج می برید نوشیدن زیاد چای سبز، با وجود مزایایی که دارد آنچنان ایده ی خوبی نیست.

عواقب منفی نوشیدن زیاد چای سبز، بسیار کم است. تانن موجود در ،چای سبز و سیاه می تواند جذب فولیک اسید را کم کند، ویتامین مهمی که نقص هنگام تولد نوزاد را کاهش می دهد. اگر باردار هستید و یا تلاش می کنید باردار شوید، باید مصرف چای سبز، خود را به دو فنجان در روز کاهش دهید، و یا به کل کنار بگذاریدش. چای سبز، در جذب آهن نیز تاثیر دارد، به همین دلیل توصیه می شود ،چای سبز را در کنار وعده ها یا بلافاصله بعد از یک وعده ننوشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 15 =