صفحه اصلی اخبار اجتماعی اضافه خدمت‌ سربازان بخشیده می‌شود

اضافه خدمت‌ سربازان بخشیده می‌شود

19 خواندن ثانیه
۰
0
0

اضافه خدمت‌ سربازان بخشیده می‌شود , اجتماعی

اضافه خدمت‌ سربازان بخشیده می‌شود

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: در هفته ناجا بعضی از اضافه خدمت‌ سربازان بخشیده می‌شود.

به گزارش ایسنا، سردار سید حمید صدرالسادات امروز ۱۶ مهر ماه در حاشیه افتتاح طرح تحول خدمات رسانی به مردم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در هفته ناجا بعضی از اضافه خدمت ها بخشیده می شود، گفت: اضافه خدمت های سنواتی که به تاخیر افراد در معرفی خود گفته می شود، امکان بخشودگی ندارند، اما اضافه خدمت هایی که بر اثر بی انضباطی سربازان صورت گرفته است می تواند با دستور فرمانده بخشیده شود.

وی با اشاره به اینکه کسانی که سه ماه تاخیر در معرفی داشته اند سه ماه اضافه خدمت برای آنان در نظر گرفته می شود، افزود: افرادی که بیش از سه ماه تاخیر در معرفی داشته اند ۶ ماه و کسانی که بیش از یک سال تاخیر داشته اند علاوه بر مدت ۶ ماه اضافه خدمت به مراجع قضایی نیز معرفی می شوند.

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: کسانی که اضافه خدمت به آنان تعلق می گیرد اگر خدمت خود را به خوبی انجام دهند تا دو سوم از اضافه خدمت آنان نیز بخشیده می شود که در عید غدیر سال گذشته طبق فرموده مقام معظم رهبری تمام اضافه خدمت ها، بخشیده شد.

صدرالسادات با بیان اینکه افراد از سن ۱۹ تا ۵۰ سالگی طبق قانون، سرباز محسوب می شوند، افزود: از این سال ها دو سال آن به صورت خدمت سربازی و باقی سال ها با نام ذخیره اول و دوم هستند که در بعضی از حوادث تمرین و رزمایش ها ممکن است از افرادی که در سال های ذخیره هستند، کمک گرفته شود.

اضافه خدمت‌ سربازان

وی با بیان اینکه در مرحله اول ثبت نام مشمولان غایب سال گذشته شروع شده است، اظهار کرد: ۲۹۰ هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده اند که درخواست ها بررسی و برای مشمولان پیامک ارسال شده است.

صدرالسادات ادامه داد: از این تعداد ۷۰۰۰ نفر واجد شرایط تشخیص داده نشده همچنین ۱۰ هزار نفر نیز در مدارک خود نقص داشته اند.

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به اینکه از نظر سازمان وظیفه عمومی کار به درستی پیش رفته است، تصریح کرد: در این طرح ۱۵۰ هزار نفر جریمه های خود را پرداخت کرده و ۱۴۰ هزار کارت معافیت نیز صادر شده است که با توجه به درخواست مکرر مردم تصمیم گرفته شده تا طرح اول از ۲۰ مهر به مدت دو ماه تمدید شود.

وی با اشاره به افتتاح طرح خدمات رسانی، گفت: سازمان وظیفه عمومی ناجا یکی از سازمان هایی است که با مردم ارتباط زیادی دارند، اما به طور طبیعی نمی توانیم به همه مراجعه کننده ها جواب دهیم به همین دلیل تصمیم گرفته شده از طریق سامانه های مختلف و خدمات الکترونیکی نیز به مردم خدمات ارائه دهیم که در این طرح فرآیندهای اصلاح، انجام کار، بازسازی و اصلاح ساختمان های فیزیکی انجام می گیرد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی نیز در این مراسم، گفت: تمام سربازانی که از مراکز آموزش به خراسان رضوی معرفی می شوند غربالگری شده و مشکلات آنان شناسایی می شود.

بهمن امیری مقدم افزود: برای سربازان متاهل نیز تمهیداتی در نظر گرفته شده است تا بتوانند با خیال راحت خدمت مقدس سربازی را به پایان برسانند.

وی با بیان اینکه برای سربازان برنامه های مختلفی داریم، افزود: کلاس های آموزشی و جلسات مختلف با فرمانده ها برای سربازان برگزار می شود تا مشکلات آنان حل شود.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در اجتماعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − چهارده =

*

بررسی

علت سکسکه نوزاد چیست؟

یکی از مشکلاتی که برای نوزادها معمولا به وجود می آید سکسکه است. آیا سکسکه نوزاد خطرناک است…