صفحه اصلی اخبار اجتماعی تولید قرص های روانگردان ایرانی

تولید قرص های روانگردان ایرانی

19 خواندن ثانیه
۰
0
0

تولید قرص های روانگردان ایرانی , اجتماعی

تولید قرص های روانگردان ایرانی

در حال حاضر قرص های روانگردان درخارج از کشور با مارک ایرانی تولید و در داخل توزیع می شوند که هدف آن، گرایش جوانان کشور به سمت این مواد است.

زنگ خطر اعتیاد از مدت ها پیش در ایران به صدا درآمده است. این معضل به ویژه با تغییر الگوهای که داشته است تا حد زیادی خطرناک تر از قبل تلقی می شود. واقعیت این است که از طرفی مواد مخدر صنعتی جایگزین مواد مخدر سنتی شده است و از طرف دیگر، در سال های اخیر با کاهش سن اعتیاد، افزایش اعتیاد زنان و… روبه رو بوده ایم. اعتیاد دانشجویان نیز از جمله مسائل هشدار دهنده در سال های اخیر بوده است، به گونه ای که اکنون مسئولان عنوان می کنند لازم است دو واحد درس پیشگیری از اعتیاد در دانشگاه ها تدریس شود.

روزانه در جامعه با تعدد و تنوع مواد مخدر صنعتی روبه رو هستیم. این امر در حالی است که در سال های اخیر افزایش آمار زنان مبتلا به اعتیاد و توزیع ماده مخدر شیشه در قالب داروهای چاقی و لاغری در اماکن زنانه همچون آرایشگاه ها و باشگاه های ورزشی زنگ خطر را به صدا درآورده است و لزوم توجه بیشتر به این مساله به خوبی احساس می شود.
 
هم اکنون در کشور حدود ۴۵ درصد مصرف کنندگان زیر ۲۹ سال و حدود۳۰ درصد بین۳۰ تا ۳۹ سال سن دارند. طی سال های اخیر شاهد افزایش آمار اعتیاد در کشور و به ویژه در میان جوانان بوده ایم و دردناک تر این است که بگوییم در ۱۰ سال گذشته شمار زنان آلوده به اعتیاد به طور میانگین چهار برابر افزایش یافته است.

**قرص های روانگردان با مارک ایرانی

روز گذشته قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در حال حاضر قرص های روانگردان درخارج از کشور با مارک ایرانی تولید و در داخل توزیع می شوند که هدف آن، گرایش جوانان کشور به سمت این مواد است.

علیرضا جزینی با بیان آنکه مهارت ها به سه دسته فنی، ادراکی و انسانی تقسیم می شوند، عنوان کرد: مهارت فنی در حوزه مدیریت باید ۲۰ درصد و در سایر حوزه ها ۸۰ درصد نقش داشته باشد؛ به همین ترتیب باید مهارت های فنی را به عنوان موضوع غالب در سیستم آموزشی کشور وارد کرده و به آن توجه داشته باشیم، زیرا در حال حاضر دنیا نیز به این مهارت ها توجه ویژه داشته اما در ایران این طور نیست.

او در ادامه ضمن اشاره به آنکه مهارت های اجتماعی نیز باید در کشور ارتقا یابند، اظهار کرد: در حال حاضر نبود آموزش مهارت های زندگی و فرزندپروری از نقایص سیستم آموزشی کشور هستند به این ترتیب باید به مهارت های اجتماعی که اساسا نماد آن در حوزه مشارکت های اجتماعی بوده و یکی از مولفه های مهم آن اعتماد اجتماعی است توجه ویژه شود که در حال حاضر این مساله توسط ستاد مبارزه با موادمخدردر حال پیگیری است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر ضمن تاکید بر آنکه موادمخدر موضوع حساسی است و در حال حاضر دشمن به وسیله آن جوانان کشور را نشانه گرفته است، گفت: به دلایل مختلف در شیوع شناسی ها و نظرسنجی های دانشگاه های مختلف کشور نشان داده می شود که تلاش دشمن، گرایش جوانان ایرانی به سمت موادمخدر است.

جزینی عنوان کرد: هفته گذشته جلسه ای را با آموزش و پرورش برگزار کردیم تا بتوانیم موضوع پیشگیری اولیه اعتیاد را در حوزه دانش آموزی نیز گسترش دهیم.

او تصریح کرد: در حال حاضر ۶۷ درصد دانشجویان مصرف کننده موادمخدر و محرک نخستین تجربه شان مربوط به دوران دانش آموزی بوده است که چنانچه از این مساله غفلت کنیم و پیشگیری از آن را در دستور کار خود قرار ندهیم حتی کارآفرینی نیز در کشور نتیجه بخش نخواهند بود.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در اجتماعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

*

بررسی

دانلود آهنگ جدید زدی پر مسیح و آرش AP

دانلود آهنگ جدید زدی پر مسیح و آرش AP دانلود آهنگ جدید مسیح و آرش AP به نام زدی پر Downloa…