صفحه اصلی سبک زندگی روانشناسی مبارزه با فکر منفی ممنوع !!

مبارزه با فکر منفی ممنوع !!

2 خواندن ثانیه
۰
0
7

مبارزه با فکر منفی ممنوع !! , روانشناسی

یکی از مشکلاتی رایجی که بسیاری از ما با آن دست به گریبان هستیم فکرهای منفی است که گاهی کنترل شرایط را برای ما سخت تر می کند.اما نتایج تحقیقات نشان می دهد که مبارزه با افکار منفی نتیجه ای معکوس خواهد داد.

مبارزه با رفتار و فکر منفی ممنوع!

چرا با وجود تلاش های ضد جنگ در کل کره زمین، هر روز آتش جنگ بین کشورها شعله ورتر می شود و سلاح های جنگی بیشتری ساخته می شود؟ چرا با وجودی که با همه ضدتبلیغی که علیه استعمال موادمخدر در سراسر جهان صورت می گیرد، هر روز شاهد به دام افتادن انسان های بیشتری در یکی از شاخه های اعتیاد هستیم!؟

چرا با وجود این همه جلسه و هشدار در خصوص اثر گلخانه ای و گرم شدن تدریجی کره زمین و نابودی یخ های قطبی و این همه تلاش گروه های مدافع محیط زیست، زمین هنوز گرم تر می شود؟

چرا این قدر جهانی بیندیشیم، در همین محیط خانواده و فامیل هم می توان به نمونه های بسیاری از رفتارها و اخلاق ها و حرکات منفی اشاره کرد که با وجود ضدیت و مخالفت صریح همه بزرگان فامیل و عاقلان قوم، باز توسط بسیاری مورد اقبال قرار می گیرد و نسل به نسل تعداد بدرفتارها و بداخلاق ها زیادتر می شود!؟ اما به راستی چرا همه این مبارزات با منفی، جواب عکس می دهد و همیشه از یک جایی یک منفی، مقابل مبارزان سیاهی، قد علم می کند و آن ها را به چالش می کشد.

مبارزه با فکر منفی ممنوع !! , روانشناسی

پاسخ این سوال را باید در روش غلط برخورد با فکر منفی جست وجو کرد

می گویند مادرترزا راهبه معروف که عمر خود را برای کمک به فقرا و محرومین هندوستان و جهان صرف کرده بود هرگز در هیچ نهضت ضد جنگ شرکت نکرد. نه برای این که او با جنگ موافق بود بلکه به این خاطر که معتقد بود مبارزه با سیاهی به نوعی زنده سازی و هویت بخشی به سیاهی و تاریکی است و راه درست آن است که انسان به جای پایین آوردن ارج و قرب خود و رو در رو شدن و هم کلام شدن با سیاهی و زشتی، به سمت روشنایی برگردد و به تبلیغ سفیدی و پاکی برخیزد. می گویند مادرترزا همیشه می گفت:” هر وقت نهضت تبلیغ صلحی راه افتاد، نام مرا در اول لیست بنویسید!”

“پرم راوات” سخنران برجسته هندی که به زبان انگلیسی در کانال خاصی به نام صلح واژه (Word of Peace) هر شب از طریق کانال های مختلف         ماهواره ای و شبکه های تلویزیونی در سراسر جهان سخنرانی می کند، همیشه سوال جالبی می پرسد. او می گوید:” چرا همه کشورها وزارت جنگ دارند اما هیچ کشوری وزارت صلح ندارد!؟ چرا در همه کشورها کارخانجات ساخت سلاح های جنگی وجود دارد، اما در هیچ کشوری کارخانه ساخت ابزارهای صلح و آشتی برپا نشده است!؟” به عبارت دیگر پرم راوات نیز معتقد است که به جای رو در رو شدن و گفتمان با سیاهی بهتر است به سمت مقابل آن یعنی سفیدی و صلح و آرامش برگردیم و به آن رای دهیم.

اگر نوشته های منفی و فیلم های ناهنجار و گفته ها و درس های نادرست در دنیا زیاد شده، چرا وقت خود را برای محکومیت این منفی ها هدر می دهی!؟ به جای آن نوشته ای مثبت و انرژی بخش بنویس! فیلم های پرمعنا و اثرگذار بساز! درس های درست و انرژی بخش و امیدوارکننده منتشر کن و به یک باره خیل مشتریان را از سمت منفی به آثار مثبت و انرژی آفرین بکشان. خواهی دید که با این شیوه در طول زمان سیاهی رنگ می بازد و از بین می رود و سفیدی تمام عالم را پر می کند.

اگر از افکار ناامیدکننده و منفی عذاب می کشی و نسبت به حرف ها و گفته های افراد منفی احساس ناراحتی می کنی، بی جهت خود را درگیر یافتن راهی برای زمین زدن این افراد، نکن. چرا که هر نوع کلنجاری با تفکر منفی به شکل غیرمستقیم جان بخشیدن و طولانی کردن عمر آن پدیده منفی است و بهترین روش خلاصی از شر این منفی ها، سرمایه گذاری روی نقطه مقابل یعنی افکار مثبت و حرف های انرژی بخش و امیدآفرین است. خواهی دید به محض چرخش به سمت پنجره مثبت ها و خارج ساختن منفی ها از مقابل چشمانت، جریانی آرام بخش کل زندگی تو را دربرمی گیرد و با هر گامی که به سمت مثبت ها برمی داری، سایه منفی ها روی تو و زندگی ات کم رنگ تر و کم رمق تر می شود و سرانجام زمانی می رسد که در اطراف تو چیزی جز برکت، امید، آرامش و غنا وجود ندارد.

پس به هیچ وجه وقت خود را به درگیری و کلنجار رفتن با افکار و رفتارها و گفته های افراد منفی هدر ندهید. به جای آن وقت و انرژی خود را صرف تولید و تقویت گفتار و پندار و کردار نیک کنید. خواهید دید که به طور معجزه آسایی شر و پلیدی از همه جنبه های زندگی شما محو می شود و همه انسان های اطراف شما نیز در دریایی از آرامش و برکت شناور می شوند. تنها در آن موقع است که می فهمید چرا منفی ها برای زنده ماندن این قدر به توجه من و شما نیاز دارند!

  • راهکارهایی ساده برای افزایش انرژی

    راهکارهایی ساده برای افزایش انرژی   هر زمان که امکانش برای شما مهیا شد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ – حت…
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در روانشناسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 15 =

*

بررسی

چطور میتوان وابستگی به گوشی را کمتر کرد؟

وابستگی به گوشی های هوشمند امروزه در اکثر افراد دیده میشود, طوری که نمیتوانند حتی یک دقیقه…