صفحه اصلی اخبار اجتماعی آمار جدید جمعیت ایران در شهریور ۱۳۹۴

آمار جدید جمعیت ایران در شهریور ۱۳۹۴

0 خواندن ثانیه
۰
0
3

آمار جدید جمعیت ایران در شهریور 1394 , اجتماعی

آمار جدید جمعیت ایران در شهریور ۱۳۹۴

سازمان ثبت احوال، سید علیرضا آوائی در دیدار با اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، این مطلب را بر اساس آمار سازمان ثبت احوال اعلام کرد و اینکه نرخ رشد جمعیت نیز ۱.۵۶ درصد است.

وی، خاطر نشان کرد: استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی بیشترین جمعیت و استان های گیلان، مازندران و مرکزی، کمترین جمعیت و میزان ثبتی را شامل می شوند.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه نرخ ثبت ازدواج در کل کشور ۹.۳ درصد در هزار است، گفت: این میزان ۲.۷ درصد نسبت به وضعیت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

وی، ادامه داد: استان های خراسان جنوبی، اردبیل و کهکیلویه و بویراحمد، بیشترین ثبت ازدواج و استان های تهران، البرز و سیستان و بلوچستان، کمترین ثبت ازدواج را داشته اند؛ میانگین سن ازدواج در کشور ۲۸ سال برای آقایان و ۲۳ سال برای خانم ها است.

آوائی همچنین به میانگین طلاق در کشور اشاره و اظهار کرد: این میانگین ۹.۳ درصد نسبت به وضعیت مشابه سال گذشته افزایش نشان می دهد که استان های خراسان رضوی، گیلان و قم، بیشترین طلاق و استان های سیستان و بلوچستان، یزد، ایلام و چهارمحال و بختیاری کمترین آمار طلاق را دارند.

آمار جدید جمعیت

این مقام مسوول در سازمان ثبت احوال کشور اضافه کرد: میانگین سن طلاق در کشور ۳۵ سال در آقایان و ۳۰ سال در خانم ها است.

آوائی، تصریح کرد: بیشترین نسبت ازدواج به طلاق را استان های سیستان و بلوچستان، ایلام و چهارمحال و بختیاری و کمترین میزان ازدواج به طلاق مربوط به استان های تهران، البرز و گیلان است.

صدور کارت هوشمند ملی ۶۰ میلیون ایرانی تا پایان سال ۹۷

رییس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به طرح صدور کارت هوشمند ملی، افزود: در صورت تامین اعتبارات تا پایان سال ۹۷ پروژه ۶۰ میلیونی صدور کارت هوشمند ملی به پایان خواهد رسید؛ تاکنون برای سه میلون تن و تا پایان سالجاری هم برای هفت میلیون تن، کارت ملی هوشمند صادر خواهد شد.

وی از موازی کاری سایر سازمان ها با سازمان ثبت احوال گلایه و خاطرنشان کرد: انتظار می رود مجلس در این زمینه ورود کند و از اجرای طرح های موازی با طرح هوشمند ملی ممانعت کند.

آوائی با اشاره به توسعه اقدامات سازمان ثبت احوال بیان کرد: ماموران ثبت احوال در تمام بیمارستان ها برای ثبت ولادت، مستقر شده اند و شماری آرامستان نیز به پایگاه اطلاعاتی ثبت احوال متصل اند.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در اجتماعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 4 =

*

بررسی

دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی به نام مادرانه

دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی مادرانه دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی به نام مادرانه Download …