پورتال خبری تفریحی

آمار جدید جمعیت ایران در شهریور ۱۳۹۴

0 0

آمار جدید جمعیت ایران در شهریور 1394 , اجتماعی

آمار جدید جمعیت ایران در شهریور ۱۳۹۴

سازمان ثبت احوال، سید علیرضا آوائی در دیدار با اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، این مطلب را بر اساس آمار سازمان ثبت احوال اعلام کرد و اینکه نرخ رشد جمعیت نیز ۱.۵۶ درصد است.

وی، خاطر نشان کرد: استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی بیشترین جمعیت و استان های گیلان، مازندران و مرکزی، کمترین جمعیت و میزان ثبتی را شامل می شوند.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه نرخ ثبت ازدواج در کل کشور ۹.۳ درصد در هزار است، گفت: این میزان ۲.۷ درصد نسبت به وضعیت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

وی، ادامه داد: استان های خراسان جنوبی، اردبیل و کهکیلویه و بویراحمد، بیشترین ثبت ازدواج و استان های تهران، البرز و سیستان و بلوچستان، کمترین ثبت ازدواج را داشته اند؛ میانگین سن ازدواج در کشور ۲۸ سال برای آقایان و ۲۳ سال برای خانم ها است.

آوائی همچنین به میانگین طلاق در کشور اشاره و اظهار کرد: این میانگین ۹.۳ درصد نسبت به وضعیت مشابه سال گذشته افزایش نشان می دهد که استان های خراسان رضوی، گیلان و قم، بیشترین طلاق و استان های سیستان و بلوچستان، یزد، ایلام و چهارمحال و بختیاری کمترین آمار طلاق را دارند.

آمار جدید جمعیت

این مقام مسوول در سازمان ثبت احوال کشور اضافه کرد: میانگین سن طلاق در کشور ۳۵ سال در آقایان و ۳۰ سال در خانم ها است.

آوائی، تصریح کرد: بیشترین نسبت ازدواج به طلاق را استان های سیستان و بلوچستان، ایلام و چهارمحال و بختیاری و کمترین میزان ازدواج به طلاق مربوط به استان های تهران، البرز و گیلان است.

صدور کارت هوشمند ملی ۶۰ میلیون ایرانی تا پایان سال ۹۷

رییس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به طرح صدور کارت هوشمند ملی، افزود: در صورت تامین اعتبارات تا پایان سال ۹۷ پروژه ۶۰ میلیونی صدور کارت هوشمند ملی به پایان خواهد رسید؛ تاکنون برای سه میلون تن و تا پایان سالجاری هم برای هفت میلیون تن، کارت ملی هوشمند صادر خواهد شد.

وی از موازی کاری سایر سازمان ها با سازمان ثبت احوال گلایه و خاطرنشان کرد: انتظار می رود مجلس در این زمینه ورود کند و از اجرای طرح های موازی با طرح هوشمند ملی ممانعت کند.

آوائی با اشاره به توسعه اقدامات سازمان ثبت احوال بیان کرد: ماموران ثبت احوال در تمام بیمارستان ها برای ثبت ولادت، مستقر شده اند و شماری آرامستان نیز به پایگاه اطلاعاتی ثبت احوال متصل اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 7 =