صفحه اصلی سرگرمی جالب و خواندنی چه طور زندگي‌ات را تباه كني!؟

چه طور زندگي‌ات را تباه كني!؟

22 خواندن ثانیه
۰
0
0

چه طور زندگي‌ات را تباه كني!؟ , جالب و خواندنی

چه طور زندگي‌ات را تباه كني!؟

اصلا به فكر پس‌انداز نباش بعد از من تكرار كن: “اصلا به پس‌انداز احتياج ندارم.” در واقع پس‌انداز كار آدم‌هاي ترسو و بي‌عرضه است. تو هميشه شغلي عالي خواهي داشت يا در بازار سهام سودي كلان نصيبت مي‌شود، و يا دوستاني داري كه مي‌تواني به آن‌ها تكيه كني.
 پول مثل ميوه سر درخت است كه دور و برت ريخته. اصلا حتي يك روز تنگدستي هم در طالع تو نيست. از هر گوشه و كناري براي تو پول مي‌رسد. علاوه بر اين، بر فرض محال هم كه جاري شدن پول به سوي تو كند شود، تو حالتي انعطاف‌پذير داري كه فرد ديگري ندارد. تو با كم و زياد مي‌تواني بسازي. بيشتر مردم نمي‌توانند خودشان را با بي‌پولي وفق دهند و خرج و دخل‌شان را با هم جور كنند، اما تو مي‌تواني با يك ميليون دلار در سال همان‌طور زندگي كني كه با يك پول سياه. پس اصلا مهم نيست اندوخته‌اي داشته باشي. تو مبارز هستي و از پا درنمي‌آيي.

[pro_ad_display_adzone id=”5498″]

علاوه بر اين، باز هم در اين مورد فكر كن. پس‌انداز كار افرادي است كه نمي‌دانند چه طور از زمان حال لذت ببرند. اما تو كه خودت خوب مي‌داني چه طور قدر زندگي را بداني. تو زماني دوست داري پول خرج كني كه احساست خوب باشد و وقتي احساس بدي داري، دقيقا مي‌داني چه طور از پول نقدت استفاده كني. اگر چيزي را بخواهي، اصلا نمي‌تواني جلوي خودت را بگيري. آدم‌هايي كه با خرج نكردن سر خودشان كلاه مي‌گذارند، پس كي مي‌خواهند از زندگي‌شان لذت ببرند؟ بازنده‌ها! چيزي كه تو هرگز نخواهي بود. تو قهرمان هستي و اگر ديگران مثل تو نيستند، مشكل خودشان است.

منظورم اين است كه تو هرگز پير نمي‌شوي، بازنشسته نمي‌شوي و براي گذران زندگي به پول احتياج نداري. تو اصلا كارت را از دست نمي‌دهي و مجبور نيستي بابت پرداخت قسط خانه‌ات بي‌خواب شوي. براي وديعه خانه هم محتاج نمي‌شوي. اصلا هيچ روز بد و ناخوشي در طالعت نيست. پول از در و ديوار برايت مي‌بارد. ركود اقتصادي و اخراج از كار فقط حرف است و تو هميشه مي‌تواني بازنده‌ها را كه پول پس‌انداز مي‌كنند، به وحشت بيندازي. خيال مي‌كني چرا خداي بزرگ پس‌انداز‌كننده‌ها و بدبخت‌هايي را كه پول كنار مي‌گذارند، خلق كرده؟ براي اين‌كه باشند و به تو پول قرض بدهند. شايد شنيده باشي كه مي‌گويند قرض‌دهنده باش، نه قرض‌كننده. ولي اين جمله براي تو نيست. در حقيقت امتيازي است براي كسي كه به آدمي به عظمت و بزرگي تو قرض مي‌دهد. عده زيادي از مردم به دنبال پول پس‌انداز كردن مي‌روند. چه فايده‌اي براي‌شان دارد؟ تنها فايده‌اش اين است كه به نازنين موجودي مثل تو نزديك‌تر شوند. بنابراين در حق‌شان لطفي كن: پول پس‌انداز نكن و به آن‌ها فرصتي بده تا به تو قرض بدهند.

مي‌پرسي اگر پولي را كه نياز داري به تو قرض ندهند چه؟ عزيز دلم، چنين چيزي امكان ندارد. پس پول پس‌انداز نكن تا از اتفاقي كه مي‌افتد، مات و مبهوت شوي و وقتي يك دفعه به پول احتياج پيدا كني، يكي از همسايه‌هاي خوش‌مشرب و يا پسرعمويي كه مدت‌هاست از او بي‌خبري، به سراغت مي‌آيد تا كمكت كند. تازه، بعدش مساله كارت اعتباري، قسط اتومبيل و بيمه هم هست كه قدر مسلم همگي رضايتمندانه موعد پرداخت‌هاي تو را به تاخير مي‌اندازند، فقط اگر يك لبخند به روي‌شان بزني. نه، البته كه نه. آن‌ها اين كار را براي ديگران نمي‌كنند. فقط براي تو. زندگي بدون پول باد است. دوستانت، وام‌دهندگان و اساسا هر كسي در زندگي‌ات آرزويي مرموز دارد كه وقتي كم مي‌آوري، به تو كمك مالي شود. فقط خرج كن و خرج كن تا پول‌هايت تمام شود، و به گونه‌اي خوشايند غافلگير مي‌شوي كه زندگي بدون پول چقدر راحت‌تر است.

منبع:نفيسه معتكف،مجله موفقیت

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در جالب و خواندنی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 5 =

*

بررسی

دانلود آهنگ جدید حمید هیراد به نام یار

دانلود آهنگ جدید حمید هیراد به نام یار Download New Song By Hamid Hiraad Called Yar دانلود…