صفحه اصلی سرگرمی جالب و خواندنی اولین صافکار ایران چه کسی بود؟

اولین صافکار ایران چه کسی بود؟

20 خواندن ثانیه
۰
0
0

اولین صافکار ایران چه کسی بود؟ , جالب و خواندنی

اولین صافکار ایران چه کسی بود؟

هرچیزی یک «اولین» دارد! مثل اولین خودرو، ساخت اولین تونل، و… . این اولین‌ها همیشه نقش بارزی در صنایع و حوزه‌های کاری روتین امروزی بازی کرده‌اند. حوزه ترمیم بدنه یا صافکاری خودرو نیز یک اولین دارد.

به گزارش آریاهوم از خودرونویس ، برای آنکه نیاز به یک صافکار باشد اول باید یک آسیب‌دیدگی یا برخورد بوجود بیاید. به همین دلیل اولین صافکاری در کشورمان با اولین تصادف رانندگی منجر به مرگ گره‌ خورد. این تصادف در سال ۱۳۰۵ میان یک اتومبیل و درشکه حامل درویش خان نوازنده مشهور تار در خیابان سپه تهران اتفاق افتاد.

در دنیا اما نخستین انسانی که در یک حادثه رانندگی جان خود را از دست داد، یک خانم انگلیسی بود. بریجیت درسکول ۴۴ ساله اولین کسی در دنیا است که در یک سانحه رانندگی جان خود را از دست داده ‌است. وی روز هفدهم آگوست سال ۱۸۹۶ در میدان کریستال پالاس لندن بر اثر تصادف فوت کرد.

اتومبیلی که با درشکه درویش خان نوازنده مشهور تار برخورد کرد متعلق به مظفرالدین شاه بود که یک راننده خارجی آن را می‌راند. درست در زمانی که این راننده برای اینکه چه پاسخی به شاه بدهد، دست ماتم به سر گرفته بود، شخصی به نام استاد جابر حلبی ساز به کمک او آمد و با ابزار کار خود اولین فرآیند صافکاری ایران را رقم زد. جابر حلبی‌ساز شاید چیز زیادی از صافکاری امروزی نمی‌دانست اما کسب‌وکاری را به راه‌انداخت که امروزه هزاران نفر در کشور از طریق آن ارتزاق می‌کنند.

 

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در جالب و خواندنی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

*

بررسی

کشف حجاب الهام عرب در دبی + عکس

الهام عرب مدل ایرانی به دوبی مهاجرت کرده و فعالیت خود را آنجا ادامه می دهد. کشف حجاب الهام…