صفحه اصلی دانش وفناوری عمومی اسلحه لیزری در جت های آمریکا به واقعیت پیوست

اسلحه لیزری در جت های آمریکا به واقعیت پیوست

27 خواندن ثانیه
۰
0
0

اسلحه لیزری در جت های آمریکا به واقعیت پیوست , عمومی

اسلحه لیزری در جت های آمریکا به واقعیت پیوست 

استفاده از اسلحه های لیزری همیشه در فیلم ها مشاهده شده است اما اکنون ارتش امریکا جت های جنگنده خود را به لیزر مجهز کرده است. یک شرکت فناوری دفاعی آمریکایی به نام «نورثروپ گرومن» (Northrop Grumman) از برنامه‌های جدید خود رونمایی کرد. بر اساس اعلام این شرکت یک سلاح دفاعی جدید به شکل اسلحه لیزری بر روی جنگنده‌های آینده‌ی ارتش آمریکا نصب خواهد شد.

 

اخیرا شرکت فناوری دفاعی «نورثروپ گرومن» با آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی هوایی آمریکاقراردادی را منعقد کرده است که مطابق آن یک سیستم کنترل پرتوی لیزر طراحی و ساخته خواهد شد. این سیستم تحت برنامه‌ی «نمایش فناوری پیشرفته» (Advanced Technology Demonstration Program) تولید می‌شود.

 

سیستم پرتوی لیزری در بدنه‌ی نمونه‌ی مشابه که توسط شرکت لاکهید مارتین (Lockheed Martin) توسعه یافته، قرار داده خواهد شد و اندازه‌ی آن نیز به قدر کافی برای قرار گرفتن بر روی یک هواپیمای جنگنده، کوچک است. همچنین هدف‌های احتمالی این سیستم می‌تواند موشک‌ها، پهپادها و هواپیماهای جنگی باشد.

 

اسلحه لیزری شرکت «نورثروپ گرومن»، دستگاه متمرکزی است که هدف را شناسایی و پیگیری کرده و با توجه به شرایط آب و هوایی و مسیر پرتو لیزر، کانون تمرکز خود را برای مقابله با هرگونه اختلال به منظور حمله تاثیرگذار تغییر می‌دهد.

 

اسلحه لیزری برای جنگنده‌ها در سال ۲۰۱۹ آماده خواهد شد

اسلحه لیزری با منبع نیرو و سیستم‌های خنک‌کننده سلاح ترکیب شده و آماده‌سازی سلاح نهایی برای سال ۲۰۱۹ برنامه‌ریزی شده است. این سیستم دفاعی با استفاده از یک سلاح تاکتیکی فراصوت به عنوان پلتفرم تست هوایی، مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در عمومی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − دو =

*

بررسی

دانلود آهنگ جدید مرتضی سرمدی به نام همه هستیم

دانلود آهنگ همه هستیم مرتضی سرمدی دانلود آهنگ جدید مرتضی سرمدی به نام همه هستیم Download N…