صفحه اصلی اخبار بین الملل نقش پسر نتانیاهو در قانون ممنوعیت پخش اذان در قدس

نقش پسر نتانیاهو در قانون ممنوعیت پخش اذان در قدس

25 خواندن ثانیه
۰
0
0

نقش پسر نتانیاهو در قانون ممنوعیت پخش اذان در قدس , بین الملل

یک رسانه صهیونیستی فاش کرد که پسر بزرگ نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در پشت پرده پیش‌نویس قانون ارائه شده از سوی کابینه این رژیم درباره ممنوعیت پخش اذان در قدس و سرزمینهای اشغالی ۱۹۴۸ نقش دارد.

نقش پسر نتانیاهو در قانون ممنوعیت پخش اذان در قدس

شبکه ۱۰ رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب گذشته اعلام کرد که “یائیر” پسر بزرگ نتانیاهو به بهانه اذیت شدن شخص خودش به خاطر پخش اذان از یکی از مساجد، از پدرش خواسته است که پیش‌نویس قانون منع پخش اذان را به کنست ارائه دهد. این شبکه صهیونیستی به نقل از برخی وزرای کابینه اسرائیل اعلام کرده است که نتانیاهو به آنها اعلام کرده است، که در زمان حضور پسرش یائیر به همراه یک مهمان خارجی‌اش در شهر قیساریه واقع در شمال فلسطین اشغالی، صدای اذان از یکی از مساجد روستای جسر الزرقه در نزدیکی این شهر بلند می‌شود و این مهمان خارجی ناراحت می‌شود و می گوید «چطور اسرائیل نمی‌تواند اقدامی برای مقابله با این اقدام ناراحت کننده انجام دهد.»

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، وزرای کابینه نتانیاهو خاطر نشان کردند که او بلافاصله پس از این حادثه پیش نویس قانون منع پخش اذان را به کمیته وزارتی رسیدگی به امور قانونگذاری داده و اذعان کرده است که پس از ناراحتی پسرش یائیر که گفته می‌شود تاثیر زیادی بر روی پدرش دارد، پیش‌نویس این قانون را تهیه و ارائه کرده است.

 

شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد که با وجود تصویب پیش‌نویس این قانون در کمیته وزارتی رسیدگی به امور قانونگذاری، برخی وزرای دو جریان راست و چپ اسرائیل با آن مخالفت کرده و نسبت به تبعات و عواقب سنگین این کار هشدار داده اند.

 

“گلعاد اردان” وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی و از وزرای حزب لیکود به همراه “ایلیت شاکید” وزیر به اصطلاح دادگستری این رژیم و از وزرای حزب “خانه یهودی” با این قانون مخالفت کرده‌اند.

 

اکید تاکید کرده است که این قانون به آزادی شخصی و آزادی عقیده افراد ضربه می‌زند.

 

ارائه پیش نویس قانون منع پخش اذان از بلندگوهای مساجد کرانه باختری و مناطق نزدیک شهرک های صهیونیست‌نشین پس از اعتراض احزاب دینی “حریدیم” به تعویق افتاد. این احزاب نگران این هستند که تصویب این قانون مانع استفاده از شیپورهای مخصوص برای اعلام فرا رسیدن روز شنبه در شهرهای دارای اکثریت جمعیتی یهودیان مذهبی شود.

 

از سوی دیگر، “اوویر طوبول” نویسنده صهیونیست خاطر نشان کرد که بنیامین نتانیاهو با حمایت از پیش‌نویس قانون منع پخش اذان از طریق بلندگوهای مساجد فلسطینی، راه “مارین لوبین” رهبر تندروی جریان راستگرای فرانسه را در پیش گرفته است که استفاده از نمادهای دینی را برای مسلمانان فرانسه ممنوع کرده است.

 

طوبول طی مقاله‌ای که در روزنامه صهیونیستی “میکور ریشون” به چاپ رسید، خاطر نشان کرد که اسرائیل حق ممنوع کردن پخش اذان را ندارد؛ چرا که این آیین مذهبی بخشی از فرهنگ منطقه است.

 

اما “تزوی بارئیل” تحلیلگر مسائل عربی در روزنامه صهیونیستی “هاآرتص” هدف از ارائه پیش‌نویس قانون جدید را ضربه زدن به مسلمانان به خاطر مسلمان بودنشان دانست و در مقاله‌ای که در شماره روز پنجشنبه این روزنامه به چاپ رسید، خاطر نشان کرد که این قانون نسخه جدیدی از جنگ نتانیاهو علیه فلسطینیان است که اشکال مختلفی مانند تصویب قوانین دارد.

 

بارئیل، بهانه نتانیاهو برای تصویب این قانون را که گفته بود کشورهای اروپایی هم قوانینی مشابه آن تصویب کرده اند، مضحک خواند و گفت:«اگر اروپا الگوی اسرائیل است؛ پس چرا دولت نتانیاهو به هنگام انتقاد اروپا از نقض حقوق بشر در اراضی فلسطینی توسط اسرائیل، به آن حمله می‌کند.»

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در بین الملل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 15 =

*

بررسی

کشف حجاب الهام عرب در دبی + عکس

الهام عرب مدل ایرانی به دوبی مهاجرت کرده و فعالیت خود را آنجا ادامه می دهد. کشف حجاب الهام…