فیلم چپ دست

5 خواندن ثانیه
۰
0
4

  فیلم چپ دست

کارگردان: آنتونی فوکوآ بازیگران: جیک جیلنهال، راشل مک آدامز و فارست ویتاکر

پرستوها در بازگشت از کوچ به جایگاه آشیانه قبلی برمی گردند! داستان پرستویی در اوج پرواز، زوجی عاشق، آشیانه ای امن و لذت زندگی … گره افکنی، توفان و مرگ، لانه ای که از هم می پاشد و کوچ، کوچ از خود، پرواز و باز اوج.

فوکوآ را با فیلم هایی چون اشک های خورشید، شاه آرتور، روز تمرین و ساخته ماقبلش یعنی اکولایزر می شناسیم و حالا کمی متفاوت تر او را در یک درام ورزشی خوش ساخت می بینیم. اما برجسته ترین نکته فیلم بحث بازیگری آن است؛ جیلنهال توانا این بار در نقش یک قهرمان میان وزن بوکس (البته باید گفت در نقش یک از هم گسیخته بهتر است تا یک قهرمان مشتزنی) و فارست ویتاکر که مثل همیشه نقش را از آن خود می کند، در نقش مرشدی که با یک چشم گریه می کند(!) بازی های درخشانی از خود ارائه کرده اند، ولی مک آدامز که زود کوچ می کند و مجالی برای عرضه نمی یابد و فیفتی سِنتی که مثل همیشه ترانه هایش به بازی اش می چربد، امتیاز بازیگری فیلم را کاهش می دهد.

روایت مشتزنی که مهلک ترین ضربات را بیرون رینگ از تقدیر، رفیق، جامعه و حتی فرزند می خورد. فیلم ملغمه ای است از فیلم هایی چون قهرمان، راکی، مرد سیندرلایی و حتی عزیز میلیون دلاری و دیگر فیلم های ژانر مشتزنی (زیر مجموعه ای از ژانر ورزشی که قوانین خودش را دارد و آن قدر نمونه های درخشان داشته که بتوان خود آن را ژانری به حساب آورد) که یکی از گونه های پرطرفدار است و فیلم های خوبی را می توان در آن سراغ گرفت و حالا سوال این است که چپ دست به خوبی فیلم های شناخته شده و مطرح همداستان خود

[pro_ad_display_adzone id=”5498″]

است؟ می توان در پاسخ گفت: تا حدودی.

جاسوس: خیر افضل

کارگردان: بهارات نالوری

بازیگران: کیت هرینگتون، پیتر فرث و جنیفر اهل

اکشنی درباره مبارزه سازمان اطلاعات و امنیت داخلی بریتانیا با تروریست، طبعا شعاری و همراه با غلو. برای پیدا کردن عامل نفوذی در mi-5 رئیس بخش ترتیبی می دهد تا سرکرده خطرناک تروریست بگریزد و کارهای محیرالعقولی کند که در ادامه می آید و فیلم را به قیمت معمایی کردن به ورطه تکرار می اندازد؛ اما به هر حال طرفداران فیلم های جاسوسی اکشن از دیدن آن پشیمان نمی شوند. گفتنی است این فیلم با نام mi-5 در آمریکا اکران شد.

بهارات نالوری، کارگردان هندی الاصلی است که از انتهای دهه ۹۰ وارد سینما شد و تا به حال هر چه ساخته در سینمای انگلیس بوده و هنوز نتوانسته نظر تهیه کننده آمریکایی را جلب کند! او طی این سال ها تعداد کمی (پنج شش اثر) فیلم با فاصله زمانی زیادی از هم ساخته و بیشتر در سریال سازی فعال بوده و اتفاقا چند اپیزود از سریال mi-5 را که بین سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۱ ساخته و پخش شده کارگردانی کرده است و یقینا این سابقه دستمایه ای شده برای ساخت فیلمی با همین مضمون.

از مجموع بازیگران فیلم تنها کیت هرینگتون است که از متوسط بالاتر است. او را با نقش آفرینی در سریال بازی تاج و تخت در نقش جان اسنو به یاد داریم. هرینگتون بازیگری پر کار است که سال گذشته در فیلم هایی چون پمپی، هفتمین پسر، عهد جوانی و (صدا پیشگی در انیمیشن موفق) مربی اژدها دو شرکت داشت و امسال او را در فیلم کمدی ورزشی هفت روز در جهنم در نقش چارلز پول تنیسور نیز خواهیم دید.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در سینمای جهان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 3 =

*

بررسی

عکس جدید مهسا کاشف بازیگر سریال آنام!

مهسا کاشف بازیگر کشورمان این روزها در سریال آنام به نقش آفرینی پرداخته است. عکس جدید مهسا …