صفحه اصلی سلامت سلامت و پزشکی درمان سکسکه با روش های سنتی

درمان سکسکه با روش های سنتی

3 خواندن ثانیه
۰
0
18

درمان سکسکه با روش های سنتی , سلامت و پزشکی

درمان سکسکه با روش های سنتی

تقریباً همه افراد در سنین مختلف زندگی ممکن است دچار سکسکه شوند. هر چند که سکسکه، یک بیماری به حساب نمی آید، اما سکسکه های بلند مدت، اغلب آزاردهنده بوده و فرد را مستاصل می نمایند.

برای رفع سکسکه به سراغ طب سنتی آمده ایم و به راههای درمانی از نظر این طب روی آورده ایم و می خواهیم از آن کمک بگیریم متخصصین این طب چه راههایی برای رفع سکسکه ناگهانی پیشنهاد می دهند و درمان آن ها برای اطفال و بزرگسالان متفاوت است یا خیر؟

[pro_ad_display_adzone id=”5498″]

غلامرضا کردافشاری متخصص طب سنتی درباره سکسکه اظهار داشت: سکسکه عبارت است از انقباضات ناخودآگاه و مکرر عضله دیافراگم که تحریک دیافراگم موجب می شود که هوا خارج شود.

به گفته وی عوامل زیادی در بروز سکسکه نقش دارند, برخی از سکسکه ها گذرا و برخی طولانی هستند که سکسکه از نوع گذرا ممکن است که چند دقیقه بیشتر طول نکشد ولی سکسکه طولانی ممکن است چند روز طول کشد.
طول کشیدن سکسکه علامت خوبی نیست و باید سریع اقدام به درمان کرد و در بسیاری از مواقع با تقویت معده سکسکه از بین می رود. کردافشاری بیان داشت: در برخی مواقع اختلالات دهانه معده, غلبه سردی یا غلبه گرمی یا غلبه خشکی یا غلبه تری در معده عامل سکسکه است.

اگر سکسکه از سردی بیش از حد معده یا تجمع بلغم در معده باشد که این نوع سکسکه بیشتر در بچه ها و سالمندان رخ می دهد. خیلی از افراد با خوردن ترشی یا فلفل ممکن است دچار سکسکه شوند که با قی کردن یعنی استفراغ عمدی سکسکه برطرف می شود. سردی و رطوبت معده موجب بروز بادها و نفخ در افراد می شود که در بسیاری از مواقع در این افراد سکسکه رخ می دهد، همچنین سنگینی معده و مصرف غذاهای سنگین خود دلیلی بر بروز سکسکه است.

برخی مواقع با خوردن آب و نفس عمیق کشیدن خود در رفع سکسکه مفید است. مصرف دمنوش هل نیز به تقویت معده کمک می کند، همان طور که تقویت معده مانع بروز بسیاری از سکسکه ها می شود.

درمان سکسکه

چشیدن سس فلفل در بعضی موارد می تواند باعث رفع سکسکه شود. تندی فلفل، منجر به گیج کردن اعصاب در ناحیه گلو شده و توجه آنها را به درک طعم و مزه فلفل جلب می کند. و سکسکه فراموش می شود.

به آرامی در یک پاکت کاغذی تنفس کنید. سعی کنید نفس هایی عمیق بکشید. این مساله به تدریج باعث می شود که میزان دی اکسید کربن در پاکت و سپس خون شما افزایش یابد و بدین ترتیب دیافراگم برای دریافت اکسیژن بیشتر، انقباض عمیق تری انجام دهد. نهایتاً سکسکه در این نبرد عقب نشینی کرده و دست از سرتان بر می دارد.

  • علت سکسکه نوزاد چیست؟

    علت سکسکه نوزاد چیست؟

    یکی از مشکلاتی که برای نوزادها معمولا به وجود می آید سکسکه است. آیا سکسکه نوزاد خطرناک است…
  • آیا واقعاً می توان سکسکه را درمان کرد؟

    نام پزشکی سکسکه singultus است، سکسکه، یک عمل انعکاسی است و بدان معنی است که شما هیچ کنترلی…
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در سلامت و پزشکی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 11 =

*

بررسی

عکس جدید مهسا کاشف بازیگر سریال آنام!

مهسا کاشف بازیگر کشورمان این روزها در سریال آنام به نقش آفرینی پرداخته است. عکس جدید مهسا …