صفحه اصلی سلامت رژیم وتغذیه نوشیدن ۸ لیوان آب در روز خطرناک است!!

نوشیدن ۸ لیوان آب در روز خطرناک است!!

22 خواندن ثانیه
۰
0
0

نوشیدن 8 لیوان آب در روز خطرناک است!! , رژیم وتغذیه باورهای نادرستی در جامعه درباره مصرف آب وجود دارد، به عنوان مثال، نوشیدن ۸ لیوان آب آب در روز باعث شادابی پوست می‌شود یا از یبوست جلوگیری می‌کند.با ما همراه شوید تا با باورهای غلط در مورد نوشیدن آب آشنا شوید.

۴ باور غلط در مورد نوشیدن آب

به‌ گفته متخصصان طب سنتی باورهای نادرستی در جامعه درباره مصرف آب وجود دارد، به عنوان مثال، مصرف ۸ لیوان آب در روز باعث شادابی پوست می‌شود یا از یبوست جلوگیری می‌کند. باید بدانیم شادابی پوست به درستی عملکرد اعضای داخلی وابسته است. امروزه بسیاری از افراد درباره میزان آب مورد نیاز روزانه سوال می کنند. از نظر طب سنتی افراد با مزاج‌های مرطوب کمتر به مصرف آب نیاز دارند تا مزاج‌های خشک.

 

نوشیدن آب فراوان به بدن ضرر وارد می‌کند

در این باره سید مهدی میرغضنفری پژوهشگر طب سنتی درباره نوشیدن آب می‌گوید: نوشیدن آب فراوان به بدن ضرر وارد می‌کند به ویژه اگر آب فراوان در فصل سرما نوشیده شود؛ کسی که تشنه نیست، آب نخورد و توصیه ۸ لیوان آب در طول روز پایه علمی ندارد و برای همه مناسب نیست. در کتاب کافی آمده است که افراد آب بسیار ننوشند چرا که نوشیدن آب فراوان سرمنشاء بیماری است و دردها را به‌سمت خود می‌کشد.

 

مصرف بیش از حد آب رنگ صورت را زایل کند

شادابی پوست به درستی عملکرد اعضای داخلی وابسته است. در منابع طب سنتی آمده است که مصرف بیش از حد آب، رنگ صورت را زایل می کند.

 

مصرف روزانه ۸ لیوان آب توسط یافته‌های نوین طبی رد شده است

مصرف روزانه ۸ لیوان آب توسط یافته‌های نوین طبی نیز رد شده است. نکته دیگر این که آب بدن علاوه بر آب شرب از طریق خوراکی‌های دیگر نظیر میوه، آب‌میوه‌ها و… تأمین می‌شود.

 

نوشیدن آب پس از خوردن شیرینی و ترشی ممنوع!

محسن ناصری متخصص طب سنتی نیز درباره مصرف آب می‌گوید: نوشیدن آب سرد پس از مصرف شیرینی یا ترشی و همچنین بعد از میوه‌های تر موجب فساد معده می‌شود. بهترین وقت نوشیدن آب بعد از عبور غذا از معده، حدود ۲ ساعت پس از خوردن غذاست.

همچنین نوشیدن آب بعد از فعالیت بدنی، حمام، بین خواب و بعد از خواب مضر است و سبب کم شدن حرارت غریزی و ضعف قوا می‌شود. اگر آب در حالت ناشتا مصرف شود به علت خالی بودن معده، به سرعت به اعضای اصلی بدن نفوذ می کند و موجب ضعف حرارت غریزی می‌شود.

 • تمام راههای چاق شدن صورت

  تمام راههای چاق شدن صورت

  تمام راههای چاق شدن صورت تمام راههای چاق شدن صورت راههای “چاق شدن صورت” شامل خوردنی های چا…
 • فواید شگفت انگیز نوشیدن آب گرم

  فواید شگفت انگیز نوشیدن آب گرم مصرف منظم آب ولرم به ویژه صبح ناشتا، باعث ترمیم بافت های بد…
 • آب مانده از شب را نخورید!

  آب مانده از شب را نخورید!

  همه ما آب ازشب گذشته را که روی میز، کنار تخت و میز آشپزخانه قرارداشته است، نوشیده ایم، حتی…
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در رژیم وتغذیه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + چهار =

*

بررسی

دانلود آهنگ جدید مرتضی سرمدی به نام همه هستیم

دانلود آهنگ همه هستیم مرتضی سرمدی دانلود آهنگ جدید مرتضی سرمدی به نام همه هستیم Download N…