عکس پروفایل جدید

اما و اگرهای شکلات صبحانه

0 0

اما و اگرهای شکلات صبحانه , رژیم وتغذیه

اما و اگرهای شکلات صبحانه

شکلات صبحانه یکی از مواد غذایی است که از کودکان تا بزرگسالان طرفدار آن هستند ، این ماده غذایی انواع گوناگون با غلظت های مختلفی دارد.

آیا می دانستید با مصرف شکلات صبحانه، خود را در معرض چاقی و اضافه وزن قرار می دهید بهتر است آن را به مقدار کم و متعادل مصرف کنید البته این خوراکی موجب ایجاد نشاط و شادی در شما خواهد شد.

اما و اگرهای شکلات صبحانه , رژیم وتغذیه

دکتر پیام فرح بخش متخصص تغذیه و رژیم درمانی  در این رابطه گفت: افرادی که حساسیت به ترکیبات کاکائو دارند منجر به بروز آکنه و جوش شده و باید از مصرف آن خودداری کنند. در مواردی که افراد دچار اضافه وزن و چاقی هستند باید از مصرف آن خودداری کنند.

وی افزود: اما در صورتی که فرد در محدوده وزنی نرمال یا دچار کمبود وزن می باشد می تواند از این شکلات استفاده نماید. شکلات صبحانه، در ردیف خانواده چربی ها قرار می گیرد و بنابراین دارای انرژی بسیار زیادی است.
فرح بخش ادامه داد: شکلات صبحانه، حاوی ویتامین های خانواده B از جمله D1 و B2 و B3 می باشد. اسید فولیک برای سلامت اعصاب و روان مفید است.

وی تصریح کرد: شکلات صبحانه، که هورمون دکوئین مغز را بالا می برد منجر به بروز شادی و نشاط در افراد می گردد. همچنین کاکائو که در شکلات صبحانه وجود دارد حاوی املاحی مثل قلع و منیزیم می باشد که برای عملکرد واکنش های قطع سلولی مفید و مؤثر است.

وی با بیان اینکه بسیاری از افراد دچار افسردگی یا ولع به خوردن هستند، بیان کرد: مصرف مواد شیرین مانند شکلات صبحانه، حالت آرامش و تسکین در فرد ایجاد می کند و این وضعیت منجر به بروز اضافه وزن در افراد می گردد و توصیه می شود مصرف شکلات صبحانه، در حد متعادل و مناسب باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − سه =