صفحه اصلی اخبار بین الملل افشای عامل حادثه تروریستی برلین

افشای عامل حادثه تروریستی برلین

20 خواندن ثانیه
۰
0
0

افشای عامل حادثه تروریستی برلین , بین الملل

امل حادثه تروریستی برلین

مقام های آلمانی با معرفی انیس امری اهل تونس به عنوان مظنون اصلی حادثه تروریستی دوشنبه شب در برلین پایتخت این کشور، پاداشی ۱۰۰ هزار یورویی را برای هر نوع اطلاعات منجر به بازداشت وی تعیین کردند.

رسانه ها گزارش دادند که نیروهای امنیتی آلمان و دیگر کشورهای اروپایی که تردد به آنها بدون روادید ( شنگن) امکان پذیر است، در جست وجوی انیس امری ۲۴ ساله هستند.

به نظر می رسد که وی همان فردی باشد که دوشنبه شب یک کامیون ربوده شده را به میان مردم حاضر در بازار کریسمس برلین راند که این حادثه به کشته شدن ۱۲ نفر و زخمی شدن نزدیک به ۵۰ نفر دیگر انجامید؛ یکی از مقتولان، راننده اصلی کامیون بوده است.

«رالف یگور» وزیر امور داخلی ایالت نوردراین- وستفالن ساعتی پیش در همین ارتباط گفت که انیس امری پیش از این، از سوی مقام های امنیتی به ظن اقدامات تروریستی تحت نظر بوده است.

وی گفت که درخواست پناهندگی این شهروند تونسی پیش از این رد شده بود، اما مقامات تونس به علت در اختیار نداشتن مدارک شناسایی لازم، از پذیرش وی خودداری کرده بودند. این تروریست دارای چندین هویت مختلف جعلی است.

گزارش ها نشان می دهد امری که فردی مسلح و خطرناک توصیف شده، ارتباطی نزدیک با «احمد عبدالعزیز عبدالله» سرکرده یک شبکه عضوگیری داعش در آلمان داشته که در ماه نوامبر (آبان) به همراه چهار نفر دیگر از اعضای این شبکه بازداشت شده بود.

وی در ماه اوت (مرداد- شهریور) به جرم در اختیار داشتن مدارک جعلی هنگام سفر به ایتالیا بازداشت، اما به دستور یک قاضی آزاد شده بود. گفته می شود که مدارک شناسایی وی در کامیون عامل حادثه پیدا شده است.

گروه تروریستی داعش شب گذشته (سه شنبه) مسؤولیت این حمله تروریستی را بر عهده گرفت.

پلیس ابتدا یک پناهجوی پاکستانی را به عنوان مظنون این حادثه تروریستی بازداشت کرده بود که وی روز گذشته آزاد شد. به نظر می رسد که بازداشت اشتباه مظنون نخست با نام اختصاری «نوید ب.» تحت تأثیر گزارش غیر دقیق شاهدان عینی حادثه بوده باشد.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در بین الملل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

*

بررسی

دانلود آهنگ جدید مرتضی سرمدی به نام همه هستیم

دانلود آهنگ همه هستیم مرتضی سرمدی دانلود آهنگ جدید مرتضی سرمدی به نام همه هستیم Download N…